Takie urządzenia jak zagęszczarki bywają sprzętem niezastąpionym. Dlatego też usługa wynajmu zagęszczarek cieszy się dużym powodzeniem. Jednak ile kosztuje? Poniżej odpowiadamy na to pytanie oraz wyjaśniamy, czym jest zagęszczarka.
Co to jest zagęszczarka do gruntu?
Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest zagęszczarka. Otóż mowa o urządzeniu, którego praca prowadzi do zwiększenia gęstości gruntu. Warto przy tym zaznaczyć, że wynajem zagęszczarek może dotyczyć bardzo zróżnicowanych urządzeń. Wspomniane różnice dotyczą między innymi mechanizmu działania, ale też wagi, szerokości roboczej, sposobu zasilania i kilku innych kwestii.
Istnieją też spore różnice w budowie poszczególnych modeli. Ręczna zagęszczarka do gruntu to stosunkowo niewielkie urządzenie. Operator musi trzymać w ręku sprzęt przez cały czas jego pracy, chociaż dostępny jest również wynajem zagęszczarek pracujących częściowo automatycznie. Po ustawieniu urządzenia i parametrów pracuje ono bezobsługowo. Oczywiście koszt wypożyczenia zagęszczarki tego typu jest nieco wyższy.
Zagęszczarka wynajem – cennik
Szukając oszczędności, przedsiębiorcy rozglądają się za najtańszymi ofertami. Wynajem zagęszczarki generalnie nie jest drogą usługą. Przeważnie cena za dobę korzystania ze sprzętu to od 70 do 80 złotych. Za lepsze modele zwykle zapłacimy nie więcej, niż 150 PLN. Jak widać, rozbieżność cenowa jest spora. W dalszej części tekstu wyjaśniamy, od czego zależy koszt wynajmu urządzeń tego rodzaju.
Wynajem zagęszczarki o najwyższych parametrach
Zależy Ci na wydajnej zagęszczarce, z najlepszym silnikiem i dużą szerokością roboczą? W takim razie przygotuj się na nieco większy wydatek. Zawsze wynajem zagęszczarki o lepszych parametrach kosztuje więcej. To oczywiste, ponieważ urządzenie to pracuje szybciej oraz może wykonywać szerszy zakres prac. Co więcej, jego zakup jest droższy. Tym samym wypożyczalnia ubijarki musi podnieść cenę, aby zwracała się jej inwestycja.
Oczywiście w niektórych przypadkach najbardziej wydajna zagęszczarka jest niezbędna. Jednak nie zawsze. Dlatego też przed wynajem zagęszczarek zawsze warto dobrze zastanowić się nad swoimi potrzebami. Należy przeanalizować specyfikę zadań, które będzie miał do wykonania wypożyczony sprzęt.
Model elektryczny czy spalinowy?
Na cenę zagęszczarki ma wpływ również sposób zasilania. Obecnie coraz wyżej cenione są urządzenia elektryczne. Koszt wynajmu zagęszczarki elektrycznej jest zwykle wyższy. Oczywiście urządzenie to ma swoje zalety. Pracując, generuje niewielki hałas. Poza tym nie produkuje zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia i środowiska. Jednak wynajem zagęszczarek spalinowych to również atrakcyjna opcja. Dobre modele spalinowe nie generują zbyt dużego hałasu, a spalanie jest nieznaczne.
Jak obniżyć cenę wynajmu zagęszczarek?
Zastanawiasz się, jak ograniczyć koszty związane z wynajem zagęszczarek? Po pierwsze, jeśli nie potrzebujesz najmocniejszego sprzętu dostępnego na rynku, wybierz urządzenie o nieco niższych parametrach. Ponadto skorzystaj z oferty wynajmu długoterminowego zamiast z kilkukrotnego najmu na krótki okres. Wypożyczalnie oferują wysokie rabaty na dłuższe wynajmy. Stawka dobowa może w takim przypadku spaść nawet o kilkadziesiąt procent.
Wyjaśniliśmy, ile może kosztować wynajem zagęszczarek i od czego zależą ceny. Pamiętaj jednak, że ostatecznie cena powinna odgrywać rolę drugorzędną. Najważniejszą kwestią z perspektywy bezpiecznej i wydajnej pracy jest jakość sprzętu. Polecamy zatem wypożyczać urządzenia renomowanych marek, w sprawdzonych wypożyczalniach.