Planujesz wyjątkowe wesele w ogrodzie? W takim przypadku pomyśl o zamówieniu cateringu! Aktualnie jest to bardzo popularna usługa na tego typu wydarzenia plenerowe. Jak wybrać najlepszy catering na przyjęcie weselne? Gdzie go zamówić?

Catering na wesele – kiedy warto?

Usługi cateringowe są bardzo popularnym sposobem na zapewnienie pysznych dań podczas wielu wydarzeń – tych rodzinnych i biznesowych. Firmy zajmujące się cateringiem mogą wtedy zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy wyśmienitych dań, które dostarczane są na miejsce jako gotowe, dlatego nie wymagają już przygotowywania, by zaserwować je gościom.

Catering jest także popularną usługą wybieraną na wesela. Doskonale sprawdza się między innymi wtedy, gdy przyjęcie planowane jest jako plenerowe, dlatego nie zawsze istnieje możliwość przygotowania wtedy potraw dla gości. Takie wesele może odbyć się wtedy we własnym ogrodzie i nie wymaga ono wtedy żadnych szczególnych przygotowań pod kątem kulinarnym.

Gdzie zamówić catering na wesele?

Wybierając firmę cateringową, która ma obsłużyć wesele, należy pamiętać o tym, aby zwrócić szczególną uwagę na parę ważnych wtedy kwestii. O czym trzeba pamiętać?

  1. Menu

Główną kwestią, którą trzeba uwzględnić przy zamawianiu cateringu na wesele, jest menu. Tutaj można zdecydować się na tradycyjne menu zawierające popularne dania kuchni polskiej, ale także mogą być to dania z innych kuchni świata, aby jadłospis był bardziej urozmaicony, a dzięki temu każdy z gości mógł wtedy wybrać dla siebie coś wyśmienitego.

  1. Liczba obsługiwanych gości

Gdy gości na wesele ma być dużo, warto sprawdzić, jaką ich maksymalną liczbę może obsłużyć firma cateringowa. Gdy potrzebna jest firma, która obsłuży bardzo duże wesele, warto sprawdzić catering Gastro Tour Kraków. Jest to firma cateringowa, która potrafi zaopatrzyć nawet największe wydarzenia.

  1. Dodatkowe usługi

W ramach cateringu firma może zaoferować klientom także dodatkowe usługi, do których zaliczają się obsługa kelnerska, wynajem stolików i krzeseł, wynajem zastawy stołowej, a nawet namiotów, podestów, sceny i dekoracji.

  1. Opinie

Wybierając firmę cateringową, nie można zapominać o sprawdzeniu opinii na jej temat. Teraz można zrobić to bardzo łatwo online. Wystarczy tylko kilka minut, aby dowiedzieć się, która firma ma najwięcej pozytywnych opinii od swoich klientów.

Ile kosztuje catering na wesele?

Koszty związane z obsługą cateringową na wesele są zróżnicowane i zależą one głównie od liczby zamówionych dań oraz ich rodzaju. Jeżeli wesele ma trwać cały dzień, konieczna będzie także odpowiednia liczba posiłków, co oznacza, że koszty będą wtedy wyższe. Natomiast kameralne wesela, które trwają krócej, będą wtedy związane z niższymi wydatkami.

Koszt liczony jest od liczby osób, czyli w przypadku dużych wesel trzeba będzie także przygotować się na większy wydatek.

Za jednego gościa należy zapłacić najczęściej od około 80 do 200 złotych, zatem ceny są w tym przypadku porównywalne do cen w lokalach. Dokładne ceny można znaleźć na stronach firm cateringowych lub można wysłać do kilku z nich swoje zapytanie, by uzyskać indywidualną wycenę.