W dobie Internetu, tabletów, komputerów i całej smart oprawy, gdzie wszystko możemy mieć na wyciągnięcie ręki, co raz częściej słyszy się o braku umiejętności czytania przez dzieci, poprawnego wysławiania się i ogólnych problemach z komunikacją najmłodszych. Dzieje się tak dlatego, że łatwiej jest dać dziecku tablet z bajką lub gierką niż porozmawiać, czy poświęcić mu uwagę i wspólnie spędzić czas na ulubionej zabawie malucha.

Tradycyjne i niskobudżetowe prezenty dla 2 latka

Niekiedy zdarza się tak, że dwulatek umie świetnie puścić pralkę, włączyć telewizor, albo odpalić zmywarkę, ale nieco gorzej idzie mu z tradycyjną zabawą, lub z zainteresowaniem go książką. Dwuletnie dziecko nie umie czytać, więc książka będzie idealnym pomysłem na prezent, a dodatkowo pozwoli nam wspólnie spędzić czas z dzieckiem. Kolorowe karty książek, z niewielką ilością treści mogą okazać się przygodą i zachętą do poznawania nowych rzeczy. Książki dla dwulatków mają zazwyczaj duże litery, a to z kolei może przyczynić się do nauki i poznawania liter. Obcowanie z książką przez malucha, może też mieć korzystny wpływ na jego umiejętność czytania w przyszłości.

Często zadajemy sobie pytanie „jaka zabawka dla 2 latka?”, „co będzie najlepsze dla naszego dziecka?”, „jak rozwijać jego ciekawość?”. Zabawki dla 2 letniego dziecka powinny pobudzać jego ciekawość i zmuszać do kreatywności. Świetnie sprawdzą się tutaj puzzle. Dopasowywanie odpowiednich elementów układanki i połączenie jej w spójną całość da dziecku satysfakcję z osiągniętego wyniku, a dodatkowo maluch będzie mógł ćwiczyć spostrzegawczość i cierpliwość.

Gry planszowe są również świetnym, tradycyjnym pomysłem, jeżeli chodzi o prezenty dla 2 latka. Wspólna gra to nie tylko pretekst do spędzenia czasu razem z maluchem, ale nauka przestrzegania zasad, oswajanie się z myślą, że nie zawsze się wygrywa i pobudzanie umysłu do myślenia czy zapamiętywania.

Różnego rodzaju klocki, to zabawki dla 2 letniego dziecka, które pozwolą mu na stworzenie czegoś własnego. Do wyboru mamy klocki tradycyjne, klocki magnetyczne, Lego, klocki konstrukcyjne, które mogą wypełnić miło czas zabawy. To kolejny element prezentowy, który odciągnie pociechę od elektroniki, a dodatkowo rozwinie kreatywność i zdolności manualne.