W ostatnich latach wydaje się jakoby tradycja pisania piórem wychodziła z mody. Owszem, w szkole podstawowej dzieci uczą się nim pisać, lecz im starsi jesteśmy, a nasze życie nabiera tempa, wybieramy długopis na rzecz pióra. Tak jest szybciej i wygodniej, lecz czy właśnie takie wartości powinny stanowić o naszych wyborach? Mówi się, że pióro posiada duszę… z pewnością pomaga ono naszej duszy w znaczeniu takim, że pomaga wyrobić nasz charakter, nie tylko pisma, bo uczy nas też cierpliwości, dokładności i pokory. Czy warto zatem ten niezwykły artykuł piśmienniczy wybrać na prezent dla bliskiej osoby? Czy pióro wieczne z grawerem to dobry pomysł na podarunek dla szefa, pracownika, osoby, z która nie znamy się aż tak dobrze, nie jesteśmy w zażyłych relacjach? I gdzie nabyć wysokiej jakości pióro wieczne na prezent? Podpowiadamy!

Pióro wieczne na prezent. Czy to dobry pomysł?

Pióro z grawerem to podarunek szlachetny. Symbolizuje on nasz szacunek do osoby, którą nim obdarowujemy. Ponadto, jak sama nazwa wskazuje, pióro jest wieczne, więc także i pamięć o naszym geście winna taka być. Pióro z grawerem możemy sprezentować wykładowcy, nauczycielowi, przyjacielowi, członkowi rodziny… Ograniczeń nie ma tu żadnych. Możemy dobrać do niego kunsztowne opakowanie lub też kupić gotowy elegancki zestaw, w skład którego wchodzi zarówno pióro wieczne, jak i na przykład długopis. Pięknie zapakowane, eleganckie zestawy oraz pojedyncze pióra wieczne z grawerem i bez graweru można nabyć na przykład w sklepie z artykułami biurowymi, papierniczymi, plastycznymi Papierowo.pl.

Warto w tym miejscu również wspomnieć, że grawer wykonany na piórze będzie przypominał o nas obdarowanej osobie podczas każdego użycia, uśmiech na jej twarzy będzie pojawiał się więc, za naszą sprawą, bardzo często! Wybierając pióro z grawerem warto wybrać skromny wygląd i nie baczyć na cenę… W końcu pióro to ma służyć przez lata.

Jak wybrać odpowiednie pióro wieczne na prezent?

Począwszy od jego wyglądu zewnętrznego do wyboru mamy pióra plastikowe oraz metalowe. Te pierwsze są dobre dla początkujących, ponieważ są lekkie dzięki czemu niewprawiony nadgarstek nie będzie męczył się tak szybko. Pióra metalowe są cięższe lecz prezentują się znacznie bardziej elegancko. Dowolność wyboru koloru pióra pozwala na dostosowanie go naszych upodobań.

Następnie należy odpowiednio dobrać stalówkę. Tu należy zwrócić uwagę na:

  • grubość; 
  • kształt czubka;
  • elastyczność.

Stalówka cienka, o zaokrąglonym czubku i w miarę twarda będzie idealna dla początkującego. Pióra różnicują się także pod względem sposobu ich napełniania. Naboje są wygodne i nie brudzą palców, atrament lany z butelek na dłuższą metę będzie jednak tańszy. Pióro z wmontowanym tłoczkiem będzie nas zmuszało do noszenia przy sobie buteleczki z atramentem, ale także będzie mniej kosztowało ponowne go napełnienie.

Jeśli chodzi o pióra z grawerem, to są to unikalne typy artykułów piśmienniczych. Nie są one dostępne wszędzie, ale w najlepszych, dobrze wyposażonych miejscach, takich jak papierowo.pl. Tam też można dostać te niezwykłe artykuły piśmiennicze w eleganckich zestawach, na przykład z długopisem.

Pióra wieczne to nierzadko przedmioty piękne, luksusowe. Samo patrzenie na nie czy trzymanie ich w dłoniach sprawia satysfakcję. Pisanie nim to czysta przyjemność, szczególnie jeśli mamy do danego pióra osobisty stosunek. Każde z nich posiada historię, na wspomnienie której, myśli samoistnie zamieniają się w słowa i przelewają na papier.