Kolagen to białko, które naturalnie występuje w organizmie, w tkance łącznej. Jest tak zwanym białkiem młodości, głównie przez to, że jego odpowiednio wyprodukowana ilość ma wpływ na młody i zdrowy wygląd cery oraz prawidłowe funkcjonowanie stawów. Im mniej kolagenu produkujemy, a niestety z wiekiem tak się właśnie dzieje, tym więcej widocznych na naszej twarzy zmarszczek, skóra wiotczeje i traci elastyczność. Możemy wspomagać się kuracją kolagenową na wiele sposobów:

 • Dostarczając do organizmu witaminy : C, A i E (to właśnie te witaminy wpływają na wzmożoną produkcję kolagenu)
 • Stosując dietę bogatą w kolagen innych zwierząt (golonka, kurze łapki, świńskie skórki)
 • Stosując kosmetyki pełne dobroczynnego kolagenu
 • Zażywając suplementy diety

Kolagen wołowy, wieprzowy czy rybi – który z nich jest najlepszy?

Kolagen jest białkiem, które jest niezbędne do utrzymania zdrowia skóry, kości, stawów i tkanek łącznych. Jest to jeden z najważniejszych składników budulcowych organizmu człowieka. Kolagen jest dostępny w trzech różnych formach: wołowym, wieprzowym i rybim. Każda z tych form ma swoje własne właściwości i zastosowania. Wszystkie trzy rodzaje kolagenu różnią się od siebie budową. Kolagen wołowy i wieprzowy jeszcze do niedawna były często stosowane w zabiegach medycyny estetycznej – obecnie zastępuje się je kwasem hialuronowym. Jednym z najbardziej przyswajalnych kolagenów jest ten pozyskiwany ze skóry ryb. Kolagen rybi z uwagi na swoją budowę jest najlepiej przyswajany przez ludzki organizm. Warto też wiedzieć, że kolagen pozyskany z ryb jest poddawany procesom obróbki w znacznie mniejszym stopniu niż wołowy czy wieprzowy, a co za tym idzie, otrzymany produkt końcowy jest naturalny i w pełni bezpieczny.

Kolagen rybi stał się jednym z najczęściej wybieranych białek, który stanowi składnik kremów https://medsense.pl/premium-collagen-5000/ i suplementów diety. Aplikowany w postaci płynnej działa wielozadaniowo na cały organizm, a w formie serum lub kremów znacznie poprawia wygląd cery.

Jak działają kremy kolagenowe na zmarszczki?

Kremy kolagenowe działają poprzez wzmocnienie skóry i zwiększenie jej elastyczności. Ich stosowanie może pomóc w zapobieganiu i zmniejszaniu zmarszczek, poprawie jędrności skóry i utrzymaniu jej w zdrowej kondycji. Kremy kolagenowe bardzo często zawierają również składniki odżywcze, takie jak witaminy i minerały, które odmładzają i wzmacniają naskórek. Więcej składników nie oznacza jednak, że działanie kremu będzie skuteczniejsze, szczególnie w przypadkach kiedy preparaty nakładane na twarz zawierają substancje, których nie znamy. Najlepszym wyborem będą więc proste rozwiązania i naturalne środki do pielęgnacji. Przykładem jest między innymi Premium Collagen 5000, który w składzie zawiera wyłącznie kolagen rybi i witaminę C, a przez to:

 • Uelastycznia skórę
 • Wpływa na jędrność skóry
 • Zmniejsza widoczność zmarszczek
 • Nadaje cerze młodego, zdrowego i promiennego wyglądu
 • Nawilża
 • Zmniejsza przebarwienia
 • Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników