Obecnie najbardziej cenionym miodem jest miód lipowy, który uzyskuje się z kwiatów drzewa lipowego. Miód lipowy jest powszechnie uznawany za źródło zdrowia ze względu na swoje zdrowotne właściwości. Jak miód lipowy wpływa na nasz organizm i dlaczego warto jeść miody?

Jak wygląda miód lipowy i jakie posiada właściwości?

Miód lipowy pochodzący z czystej lipy posiada jasną barwę i dużo rzadszą konsystencję niż inne miody. Odpowiednio przechowywany miód lipowy pozwala na zachowanie wszystkich swoich wartości odżywczych oraz na podtrzymanie wyjątkowego smaku. Możemy go spożywać bezpośrednio w połączeniu z wodą, słodząc herbatę lub inne napary oraz wykorzystywać jako słodzik do różnych potraw. Podobnie jak kwiaty drzewa lipowego, miód lipowy posiada specjalne właściwości lecznicze oraz łagodzące. Jest on skutecznym lekarstwem na różnego rodzaju przeziębienia oraz choroby dróg oddechowych. Łagodzi uporczywe drapanie w gardle oraz niweluje suchość, odpowiednio nawilżając ścianki gardła po spożyciu.

Czym jest ziołomiód pokrzywowy?

Ziołomiód pokrzywowy jest kombinacją miodu oraz pożywki, jaką podaje się pszczołom. Jeżeli chcemy uzyskać nowy smak oraz zapach miodu w połączeniu z różnymi ziołami, trzeba trochę pomóc pszczołom w jego produkcji. Niestety nie wszystkie zioła wytwarzają pyłek lub nektar, które pszczoły mogą przetworzyć na końcowy miód. W tym wypadku pszczelarze przygotowują konkretna mieszankę w postaci syropu, która jest połączeniem wywaru z ziół, w tym wypadku z pokrzywy oraz cukru. Taką mieszankę podaje się pszczołom jako pożywienie, którą następnie przetwarzają w konkretny miód o ziołowym akcencie. Tego typu miód zyskuje jeszcze więcej wartości odżywczych oraz zdrowotnych, jakie niosą ze sobą zioła. Pokrzywa to doskonały suplement na porost włosów, paznokci, a także wzmacnia odporność organizmu. Ziołomiód pokrzywowy pomaga w tym wypadku zbić gorączkę, w walce z miażdżycą, a także pozwala na odksztuszanie mokrego kaszlu.

Gdzie można kupić naturalne pełnowartościowe miody?

Od lat wiadomo, że duże zapotrzebowanie na miód stało się pożywką dla wielu producentów żywności. Obecnie na półkach sklepowych możemy dostać różnego rodzaju miody, produkowane taśmowo w fabrykach z dodatkiem wielu substancji konserwujących, aby wydłużyć ich przydatność do spożycia.

Jeżeli chcemy dostać prawdziwy naturalny miód warto go zakupić prosto ze sprawdzonej pasieki. Taką pasieką są np. Miodowe Wzgórza, które dodatkowo przekazują do sprzedaży wszystkie swoje wyroby na stronie sklepu internetowego, miodowewzgorze.pl

W asortymencie sklepu, znajdziemy bogaty wybór miodów o różnych walorach smakowych i zapachowych, jak miód lipowy, ziołomiód, miód faceliowy czy mniszkowy.

Oprócz produkcji i dystrybucji miodów, pasieka oferuje także sprzedaż pyłków pszczelich, dzielonych zarówno na porcje, jak i sprzedawanych w kilogramach. Na stronie sklepu internetowego miodowewzgorze.pl, znajdziemy dokładne opisy każdego produktu, jaki jest dostępny w sprzedaży. Możemy się dowiedzieć, jak i z czego powstaje dany miód, jak go rozpoznać i jakie posiada właściwości lecznicze. Pasieka Miodowe Wzgórze zadbała o każdy szczegół, aby wszyscy klienci posiadali kompletną wiedzę na temat produktu, za który płacą.