Praca w zawodzie fryzjera niezaprzeczalnie wiąże się z dużą konkurencją w tej branży. Fryzjerzy dwoją się i troją, jak pozyskać nowych klientów. Jest na to kilka sposobów. Niektóre z nich są nienajlepsze, dlatego warto zdecydować się na sprawdzony sposób pozyskiwania klientów. Jest nim fryzjer z dojazdem. Czy warto korzystać z mobilnych usług fryzjerskich? Co warto o nich wiedzieć? Jak znaleźć dobrego fryzjera z dojazdem? Sprawdź to w naszym artykule.

Fryzjer z dojazdem – czy warto?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób decyduje się na prowadzenie biznesu z dojazdem do klienta. Jest to opcja, którą wiele osób chwali, ale również sporo osób krytykuje. Nie brakuje przeciwników mobilnych usług fryzjerskich. Jednak czasem jest to jedyna możliwość. Wizyta w salonie zazwyczaj zajmuje sporo czasu, którego klienci po prostu często nie mają, dlatego fryzjer mobilny, to jedno z korzystniejszych rozwiązań dla takich osób. Oprócz tego wiele osób zdecydowanie lepiej czuje się we własnym domu niż w salonie fryzjerskim – to kolejny argument mówiący o tym, że fryzjer z dojazdem to świetne rozwiązanie.

Warto tutaj podkreślić, że nie każdy fryzjer może oferować mobilne usługi fryzjerskie. Wynika to z tego, że fryzjer mobilny koniecznie musi być dobrze zorganizowany oraz dyspozycyjny. Praktycznie rzecz biorąc – prowadzenie takiego mobilnego biznesu wiąże się z tym, że zawsze trzeba być na zawołanie klienta. Można by stwierdzić, że praktycznie ciągle jesteśmy w pracy. Zorganizowany fryzjer mobilny musi wiedzieć, jak odpowiednio dysponować swoim czasem tak, aby życie zawodowe i prywatne nie kolidowały ze sobą.

Aby móc prowadzić mobilny salon fryzjerski, niezbędne jest posiadanie transportu, który umożliwi wykonywanie usług fryzjerskich z dojazdem do klienta. Wśród zalet pracy mobilnego fryzjera zdecydowanie możemy wymienić niskie koszty utrzymania działalności gospodarczej oraz elastyczny czas pracy. Biznes mobilny pozwala również zdobyć duże doświadczenie, a co najważniejsze – duże grono stałych klientów, którzy na pewno nie zawahają się do nas przyjść, gdy otworzymy swój własny stacjonarny salon fryzjerski.

Nie zapominajmy jednak, że praca mobilnego fryzjera nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim aby móc prowadzić taki efektywny biznes, to należy odpowiednio zbadać rynek. Mowa tu przede wszystkim o sprawdzeniu najbliższego otoczenia. Należy sprawdzić, ile zakładów fryzjerskich znajduje się w pobliżu. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na ich ceny usług fryzjerskich. Sprawdzenie tych wszystkich kwestii, pomoże nam w prowadzeniu mobilnego biznesu.

Jakie narzędzia do pracy potrzebuje fryzjer z dojazdem?

Fryzjer mobilny, aby móc wykonywać swoje usługi z dojazdem do klienta, musi zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi. Oczywiście każdy musi posiadać odpowiedni sprzęt fryzjerski i kosmetyki, bez których się nie obejdzie. Jednak ważny jest również dobrej jakości podręczny kufer fryzjerski, w którym będzie przewoził sprzęt. Takie narzędzie zdecydowanie pozwala na zachowanie porządku. Fryzjer z dojazdem potrzebuje również przenośną myjkę fryzjerską. Narzędzia w pracy mobilnego fryzjera to podstawa, dlatego nie wolno na nich oszczędzać.

Fryzjer z dojazdem do klienta

Wielu fryzjerów zastanawiających się nad oferowaniem mobilnych usług fryzjerskich, nie do końca wie, jak powinno się zachować w domu klienta. Najważniejsze jest przede wszystkim to, aby czuć się swobodnie. Zdecydowanie nie powinniśmy się bać. Fryzjer to osoba, która powinna wykonywać swoją pracę z uśmiechem na twarzy – i to się nie zmienia w przypadku mobilnego fryzjera. Wykonywanie usług fryzjerskich w domu klienta niewiele się różni od tych wykonywanych w salonie fryzjerskich. Jednak podczas wykonywania takich usług jak np. farbowanie włosów, należy uważać, aby nie pobrudzić farbą rzeczy znajdujących się w domu klienta.

Fryzjer mobilny – jak znaleźć klientów?

Istnieje kilka sposobów na znalezienie klientów. Warto wiedzieć, że większość z nich opiera się na Internecie. Internet to najlepsze miejsce do poszukiwania nowych klientów. Aby móc ich znaleźć, wystarczy zamieścić ogłoszenia w portalach i serwisach ogłoszeniowych. Takie ogłoszenia czytają setki – jeśli nie tysiące – osób, dlatego to najlepszy sposób! Inną równie dobrą formą reklamy jest założenie własnej strony internetowej, przez którą będą do nas trafiali klienci. Jednak najważniejsze jest wykonywanie usług fryzjerskich na najwyższym poziomie. Oprócz tego dobrze, jeśli fryzjerka jest rozmowna – klienci to uwielbiają. To ważne, gdyż i tak największą rolę odgrywa marketing szeptany, dlatego warto o to zadbać.

Zalety korzystania z mobilnych usług fryzjerskich

Fryzjer mobilny zazwyczaj oferuje takie same usługi jak w salonie fryzjerskich. Dlatego też jest to dobra informacja, gdyż nie musimy się martwić, że fryzjer odmówi wykonania jakiejś usługi. Narzędzia fryzjerskie zazwyczaj nie należą do ciężkich i dużych, dzięki czemu fryzjer bez żadnego problemu może je zabrać na wizytę domową do klienta. Z usług mobilnego fryzjera zazwyczaj korzystają osoby, którym zależy na wykonaniu fryzur okolicznościowych. Wiele kobiet korzysta z takich usług w dniu swojego ślubu, czy przed ważną uroczystością.

Mobilne usługi fryzjerskie są coraz popularniejsze, co wynika z tego, że nie każdy ma czas, aby udać się do swojego ulubionego salony fryzjerskiego, który często znajduje się daleko od naszego domu. Fryzjer mobilny jest więc doskonała opcją dla zapracowanych osób. Z takich usług korzystają również osoby, które chcą udać się dobrego fryzjera, którego salon znajduje się daleko, lecz nie posiadają własnego transportu. Zawsze pozostaje komunikacja miejska, lecz warto zaznaczyć, że nie zawsze dojedziemy nią pod sam salon fryzjerski. Mobilne usługi fryzjerskie cieszą się również sporą popularnością jesienią i zimą, kiedy pogoda nie rozpieszcza i aż nie chce się wychodzić z domu – wtedy pozostaje opcja fryzjer z dojazdem.