BitBay to platforma poświęcona giełdzie kryptowalut. Działająca od roku 2014 roku w Polsce, stanowi największą giełdę cyfrowych walut w Europie Środkowo-Wschodniej. Dlaczego warto skorzystać z możliwości jakie daje i zacząć grać?

Giełda kryptowalut działa tak jak giełda z realnymi walutami. Różnica polega jedynie na tym, że mowa o walutach cyfrowych, których nie można fizycznie wypłacić. Można je za to wymieniać za złotówki lub płacić nimi w sieci. Jeśli jeszcze nie wiesz jak to działa, sprawdź i zobacz sam. BitBay to jedna z bardziej przystępnych dla użytkownika stron dzięki której rozpoczniesz skuteczną przygodę z giełdą kryptowalut.

Dlaczego warto zainteresować się kryptowalutami?

Przede wszystkim należy zacząć od tego czym jest kryptowaluta – inaczej nazywaną walutą kryptograficzną lub wirtualną monetą. To nic innego jak wirtualna waluta, którą można wymienić na zwykłe pieniądze lub płacić nią przez internet. W polskim prawie regulacje w tym temacie pojawiły się dopiero w 2018 roku. Istnieje wiele kryptowalut, ale najbardziej znaną i najdroższą jest bitcoin. Giełdy kryptowalut, takie jak BitBay zostały stworzone na bardzo zbliżonych zasadach do zwykłej giełdy. Po prostu operuje się tu nominałami wirtualnymi. Na portalu jest obecnie 28 różnych walut (stan na 7.10.20), o różnych wartościach nominalnych. Strona umożliwia bieżące śledzenie poszczególnych kursów i natychmiastową reakcję w razie potrzeby.

Od kilku lat rynek walut wirtualnych cieszy się rosnącą popularnością, a portale takie jak BitBay pomagają użytkownikom w inwestowaniu środków. Kryptowalutami można płacić online niezależnie od kraju w którym się znajdujemy.

Giełda kryptowalutami działa bardzo podobnie do standardowej giełdy. Tutaj również można sporo stracić. i to w bardzo krótkim czasie. Nigdy nie wiadomo jak zachowają się kursy. Można oczywiście przewidywać, ale nigdy nie ma pewności. Jednak przy mądrym inwestowaniu środków i bieżącej kontroli, jesteś w stanie regularnie pomnażać zainwestowany kapitał.