Posiadanie konta w banku jest pewną podstawą i w obecnych czasach ciężko jest bez niego się obyć. Prędzej czy później przychodzi więc moment, gdy jego posiadanie staje się nie tyle możliwością ile wymogiem. Jak założyć konto osobiste? W jakim banku? Na co zwracać uwagę?

Co należy wiedzieć, zanim założy się konto osobiste?

Najważniejsze będzie zorientowanie się w tym, gdzie w ogóle takie konto można założyć. Jak wiadomo, zajmują się tym przede wszystkim banki, a tych możemy znaleźć w Polsce całkiem sporo. Oczywiście każdy z nich będzie miał nieco inną ofertę, jeżeli chodzi o stawiane warunki i możliwości. To jednak niejedyny aspekt, na który należałoby zwrócić uwagę. Informacje na temat tego, co warto wiedzieć, zakładając konto osobiste, podaje https://uwagafinanse.pl/. Najczęściej uwzględnia się tutaj także takie aspekty jak ilość placówek, bankomatów, ponoszone opłaty czy choćby inne dodatkowe możliwości.

Jak założyć konto osobiste w banku?

Odkładając na moment wszystkie szczegóły związane z wyborem banku, warto pochylić się nad samym działaniem związanym z zakładaniem konta. Gdy już wiemy, do jakiej placówki finansowej się udać, sama procedura podpisania umowy i założenia konta ROR nie jest ani trudna, ani czasochłonna. Tak naprawdę wystarczy tylko podać swoje dane osobowe i na tej podstawie zostanie wygenerowany nowy numer wraz z dostępem online do strony banku. Można to zrobić na dwa sposoby – bezpośrednio w placówce lub właśnie przez internet.

Wybór banku a ilość placówek

Zakładając konto osobiste, z pewnością istotną kwestią będzie to, by mieć jak najłatwiejszy dostęp do banku. Wprawdzie obecnie wiele rzeczy robi się drogą online, jednak wciąż ceniony jest osobisty kontakt z pracownikiem i wsparcie w momencie, gdy inne środki zawodzą. To przydatne także na wyjazdach i dotyczy to także dostępu do bankomatów. Gdy potrzebujemy gotówki, chcemy mieć możliwość jej bezproblemowego pozyskania, a obecność banku czy właśnie bankomatu jest tu podstawą.

Wybór banku a opłaty

Czy można znaleźć ofertę konta osobistego za darmo? Oczywiście można i każdy bank musi posiadać w swojej ofercie taką propozycję. Oczywiście zazwyczaj bywa tak, że tego typu darmowe rozwiązania mają też większe ograniczenia, poza tym o ile nie płaci się za wypłaty gotówki w bankomatach czy utrzymanie konta, często konieczne opłaty są pobierane przy przelewach, albo gdy korzysta się z innych bankomatów. Warto więc wcześniej sprawdzić i porównać między sobą różne oferty bankowe. Z kosztami wiąże się także posiadanie karty płatniczej.

Jakie możliwości oferuje nam bank?

Oczywiście obecnie podstawą jest dostęp do bankowości internetowej i mobilnej, dzięki czemu, każdy może dokonywać transakcji finansowych bez wychodzenia z domu czy bez konieczności posiadania realnej gotówki w portfelu. Dodatkowo zazwyczaj uzyskuje się dostęp do karty płatniczej, a niektóre banki oferują między innymi różne opcje dodatkowego oszczędzania, np. zwrot kilku procent środków przy zakupach lub opłatach za rachunki, bonusy za korzystanie z aplikacji mobilnych, dostęp do doradztwa inwestycyjnego czy różnego rodzaju vouchery, zniżki i programy lojalnościowe.