Sprzedaż używanego samochodu nie jest łatwym zadaniem. Konkurencja jest ogromna, a klienci często mają bardzo konkretne wymagania i nie chcą przepłacać, więc trzeba się trochę napracować by doszło do transakcji. A może lepiej zlecić to zadanie komuś innemu?

Jak samodzielnie sprzedać samochód?

Podstawą dobrego ogłoszenia są zdjęcia – muszą być ładne, z odpowiednią aranżacją, ale bez przekłamań, jeśli więc samochód ma jakieś uszkodzenia, należy je pokazać, tak by na klienta nie czekały żadne nieprzyjemne niespodzianki. To samo jest z opisem – nie powinien być długi, ale umieszczamy w nim wszystkie istotne informacje odnośnie wyglądu i stanu technicznego auta. Jak najbardziej można wyeksponować w ogłoszeniu atuty samochodu, które podnoszą jego wartość, nie wolno jednak ukrywać wad, na przykład tego, że pojazd miał wypadek.

W ogłoszeniu nie może oczywiście zabraknąć danych kontaktowych, pamiętamy także o promocji – warto umieścić link do ogłoszenia w mediach społecznościowych, tak by wieść o sprzedawanym samochodzie dotarła do jak największej liczby potencjalnych nabywców. Warto przy okazji sprawdzić, czy firmy takie jak https://kupimyauto.com/skup-aut-solec-naklo-nad-notecia/ nie byłyby zainteresowane odkupieniem naszego auta.

Sprzedaż w komisie

Przygotowanie oferty, a potem rozmowy z klientami zajmują sporo czasu, poza tym nie każdy ma żyłkę do robienia interesów i boi się, że mimo starań nie sprzeda swojego samochodu za dobrą stawkę. Co wtedy? Ciekawą alternatywą wydaje się komis samochodowy – pośrednik przejmuje na siebie wszystkie obowiązki związane ze sprzedażą, ale bierze za to sowitą opłatę.

Właścicielowi pojazdu zostaje już tylko czekać na pieniądze, ale trzeba rozważnie wybrać taką placówkę – najbezpieczniejszą opcją są komisy długo działające na rynku, o ugruntowanej, dobrej opinii, z profesjonalnym podejściem do obu stron transakcji. Oddając samochód w komis zawsze trzeba spisać umowę dokładnie określającą warunki współpracy, a jeśli pośrednik tego odmawia, lepiej zrezygnować z jego usług.

A może skup?

Niewiele pracy czeka sprzedającego także wtedy, gdy zdecyduje się oddać samochód do skupu używanych pojazdów. Sprawdzone firmy, jak https://kupimyauto.com/skup-aut-szubin/, kupują auta za gotówkę i oferują uczciwą wycenę, same zapewniają transport sprzedawanego pojazdu, załatwiają formalności związane ze sprzedażą. Do skupu można oddać praktycznie każdy samochód, również ten bardzo stary czy po wypadku. Oferowana stawka może być nawet korzystniejsza od tej, jaką uzyskałoby się przy samodzielnej sprzedaży.