W dzisiejszych czasach proste rozwiązania są często najlepsze. W przypadku narzędzi informatycznych prostota wiąże się z łatwym użyciem oprogramowania, jego wydajnością i intuicyjnością. Wiele korzyści daje oprogramowanie B2B, które oferuje przydatne funkcje, jakie wspierają sferę biznesową i zarządzanie. Czym cechuje się takie oprogramowanie? Na jakie rozwiązanie postawić? 

Zalety oprogramowania B2B

System B2B został stworzony jako narzędzie przydatne dla klienta. Najważniejszą kwestią jest zadbanie o wygodę użytkownika, który korzysta ze sprzedażowej platformy. Proces zakupów przebiega sprawnie i łatwo, dzięki czemu klient chętnie ponownie skorzysta z danych usług. Na uznanie zasługuje klarowna i prosta forma systemu, dzięki czemu dostosujemy wszelkie funkcje zgodnie z oczekiwaniami odbiorcy. Sprzedaż dla użytkowników w sieci jest dostępna przez całą dobę, co jest kolejną zaletą. Relacje B2B są ułatwione dzięki Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL oraz systemów wspomagających B2B ERP. Są one tworzone przykładowo przez firmę Futuriti (xsale.ai), która działa prężnie i zgodnie z oczekiwaniami klienta. Dodatkowo skorzystać możemy z bezpłatnych testów oprogramowania, tak aby sprawdzić jego przydatność i funkcjonalność.

Comarch ERP Optima

Okazuje się, że Comarch ERP Optima to jeden z najpopularniejszych programów w naszym kraju, z którego korzystają małe i średnie firmy praktycznie z każdej branży. To optymalny i wydajny system ERP, który opiera się na dedykowanych modułach dla danego obszaru biznesowego – sprzedaż, kasa, faktury, handel z magazynem, produkcja, płace itp. Za sprawą dedykowanych rozwiązań jest to chętnie wybierane oprogramowanie księgowe przez doradców podatkowych i biura rachunkowe. Oprogramowanie jest dostępne w chmurze lub w modelu stacjonarnym.

Comarch ERP XL

Comarch ERP XL jest rozbudowanym systemem klasy ERP, który odznacza się elastyczną budową modułową. System ulega zgrupowaniu w wielu obszarach, jakie ze sobą współpracują. To, jakie moduły i konfiguracje wybierzemy, zależy od potrzeb i specyfiki działania firmy. Ponadto, bez problemu wykorzystamy tutaj zdalny dostęp internetowy. Swobodna rozbudowa jest ogromnym atutem, który doceniają przedsiębiorcy. To sprawia, że rozwijające się firmy bardzo chętnie stawiają na taki system, bez względu na branżę, w jakiej działają. 

Nowoczesne systemy ERP mają szerokie grono zwolenników. Usprawniają zarządzanie w firmie i kontrolowanie danych procesów w dowolnej chwili. Moduły można rozbudowywać i poszerzać, a przejrzystość i klarowność tych narzędzi przemawia na ich korzyść.