Od kilkunastu lat obserwujemy dominację drużyn z Kielc oraz Płocka. W tym roku również sobie trudno wyobrazić, że ktoś inny może wygrać ligę. Przewaga tych drużyn jest ogromna oraz obie mają nieporównywalnie większe budżety niż inne kluby na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju. Trzeba pamiętać, że Vive Kielce było w finale tegorocznej Ligi Mistrzów, gdzie dopiero po rzutach karnych przegrali z hiszpańską Barceloną. Poprzednio mistrzostwo Polski rozstrzygnęło się tak naprawdę w bezpośrednim dwumeczu pomiędzy tymi drużynami, gdzie ostatnie spotkanie sezonu wygrali gracze z Kielc prowadzeni przez Talanta Dujszebajewa.

Vive Kielce, czyli drużyna, która jest faworytem do wygrania ligi w sezonie 2022/2023

W tym sezonie będą oni grać pod dokładną nazwą Łomża Indrustria Kielce. Zdobywają oni nieprzerwanie co roku mistrzostwo kraju od roku 2012. W drużynie jest mnóstwo znakomitych piłkarzy ręcznych, którzy uważani są za jednych z najlepszych graczy na świecie na swoich pozycjach. Po poprzednim sezonie żaden kluczowy zawodnik nie odszedł, a to bardzo ważna wiadomość dla kibiców tej drużyny. Pierwsze skrzypce w tym zespole powinni odgrywać bracia Dujszebajowie, jeżeli będą tylko zdrowi. Bardzo ważnymi postaciami w tym zespole są Polacy, a przede wszystkim Arkadiusz Moryto oraz Szymon Sićko, którzy są graczami wychodzącymi regularnie w pierwszej siódemce. Vive Kielce nie powinno mieć żadnych problemów w meczach ze słabszymi rywalami, ponieważ mają o kilka klas lepszych zawodników. W lidze dla nich jak co roku najważniejsze będą starcia z Orlen Wisłą Płock, która potrafi postawić im bardzo trudne warunki. Dość często w ligowych starciach możemy obserwować graczy rezerwowych, którzy będą dostawać trochę więcej minut, ponieważ klub z Kielc również będziemy musiał grać w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie ma bardziej wymagających przeciwników.

Orlen Wisła Płock, czyli jedyna drużyna, która może nawiązać walkę z Vive Kielce o tytuł mistrza Polski

Zespół z Płocka w ostatnich latach zaczął unikać wpadek ligowych i w ostatnim sezonie przegrał tylko starcia ze swoim odwiecznym rywalem z Kielc. Mają oni może trochę słabszy skład od Vive, ale za to potrafią się mobilizować na starcia z nimi. W tym roku również zagrają oni w Lidze Mistrzów, do której powrócą po kilku latach nieobecności. To może mieć spory wpływ na ich postawę, ponieważ w środku tygodnia będą tam grać wyczerpujące starcia, a następnie będą musieli w weekend zagrać mecz ligowy. Dużą stratą dla tej drużyny może być odejście bramkarza Adama Morawskiego, który będzie grał od tego sezonu w niemieckiej Bundeslidze, a trzeba pamiętać, że to on strzegł bramki nafciarzy od kliku sezonów. Także należy spoglądać, jak uda im się skomponować skład rozgrywających, ponieważ Mindegha doznał poważnej kontuzji pod koniec tamtego sezonu i nie będzie na razie do dyspozycji trenera z Płocka. W przypadku, gdy udadzą się oni na starcia do Puław i Zabrza to nie mogą oni lekceważyć przeciwników, ponieważ te dwie ekipy potrafią zagrać dobre spotkania.

Interesujesz się piłką ręczną? Przeczytaj artykuł: Start Elbląg – najlepsza drużyna piłki ręcznej.