Biuro to miejsce, w którym każdego dnia pracownicy spędzają mnóstwo czasu. Musi ono zatem dawać im swobodę, być wygodne i odpowiednio przestronne. To jednak co najbardziej się liczy, to jego ogólna funkcjonalność. Regały na teczki, sejf na ważne dokumenty czy też metalowe szafki na klucz, to elementy wyposażenia wielu biur. Ich rozmieszczenie często jest intuicyjne i nie do końca przemyślane co sprawia, że biuro nie zyskuje maksymalnie na swojej użyteczności, a poruszanie się po nim może nie być komfortowe. Miejsce pracy tymczasem powinno być schludne, nastawione na minimum wyposażenia i urządzone w kolorach, które będą sprzyjały myśleniu i nowym pomysłom. Z tego też względu coraz częściej zamiast samodzielnego projektowania wnętrz biur, korzysta się z usług profesjonalnych projektantów. Wiąże się to z bezpośrednimi korzyściami dla późniejszego właściciela biura, ale również i dla całej firmy.

Projektanci wnętrz – jaki jest schemat ich działania?

Obecnie niektórzy projektanci wnętrz działają online, na odległość. Po otrzymaniu zdjęć przestrzeni, dokładnego rysu i wymiarów, przechodzą oni do tworzenia projektów. W niektórych sytuacjach jest to bardzo wygodne, a czasem nawet jedyne rozwiązanie w danej sytuacji. W większości wypadków zjawiają się oni jednak na miejscu, aby móc samodzielnie dokonać pomiarów, rozeznać się we wnętrzu, zobaczyć jak wygląda dalsza część firmy itp. Daje to możliwość dopasowania lepszych i bardziej pasujących rozwiązań, do danego projektu.

Sam projekt powstaje w oparciu o wizję projektanta, ale również i osoby zamawiającej. Warto na samym początku zaznaczyć zatem na jakich elementach szczególnie nam zależy, jaki kolor pragniemy wykorzystać czy też meble. Projektant wnętrz oczywiście uwzględnia to wszystko w swoich szkicach. Można również zdać się po prostu na jego wiedzę i zaufać doświadczeniu. Sam projekt jest jednak na każdym etapie konsultowany z klientem.

Jakie korzyści odnosi firma zatrudniając projektanta wnętrz?

Zatrudnienie projektanta wiąże się z dodatkowymi kosztami. Czy zatem firma może czerpać z tego jakieś korzyści? Zdecydowanie tak. Przede wszystkim biuro staje się przyjazne dla pracownika i sprzyja myśleniu. To na czym natomiast zależy pracodawcy, to właśnie wydajność. Jego wnętrze jest również estetyczne. Wielu pracowników podejmuje w swoim biurach klientów lub potencjalnych sponsorów. Muszą być one zatem zadbane i stanowić wizytówkę samą w sobie. Projekty projektantów są zazwyczaj także uniwersalne. Dzięki ich klasycznemu klimatowi, niekiedy takie aranżacje nie są zmieniane wiele lat – nie ma po prostu takiej konieczności.

Przykładowy projekt wnętrza biura znajdziesz na stronie http://www.ainprojektowanie.com/projekty/.