Trudne czasy pandemii koronawirusa z którymi musieliśmy się zmierzyć, wywołały na nas konieczność omijania szerokim łukiem wszelkich stacjonarnych placówek czy wizyt w urzędach. Zarówno jeśli chodzi o opłacanie rachunków czy wysyłanie korespondencji.

Od wielu bowiem lat, mamy możliwość załatwienia wielu różnego rodzaju formalności całkowicie przez internet. Również w przypadku, gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki.

Przez internet nie tylko możemy opłacać wszystkie otrzymywane rachunki, złożyć deklarację podatkową czy załatwiać urzędowe formalności. Możemy również pozyskać dodatkowe pieniądze, gdy ich naprawdę potrzebujemy, czy to w postaci bankowego kredytu gotówkowego czy pozabankowej pożyczki internetowej. Wystarczy że znajdziemy odpowiednią instytucję, która takiego finansowania udziela. A w obecnych czasach nie będzie to specjalnie kłopotliwym zadaniem.

Kredyt bez wychodzenia z domu – gdzie go znaleźć?

Dodatkową gotówkę przez internet możemy uzyskać na kilka sposobów. Jeśli zależy nam na większych pieniądzach i dłuższym okresie spłaty to zdecydowanie warto w takiej sytuacji skorzystać z oferty banków. Głównie z tego względu, że koszt tego rodzaju finansowania będzie znacznie bardziej korzystny aniżeli w przypadku instytucji pozabankowych. Aktualnie większość banków umożliwia uzyskanie kredytu przez internet. Aktualna lista banków udzielających kredyty online dostępna jest tutaj: https://www.banki24.com.pl/kredyt-przez-internet-w-jakich-bankach/

Jaką kwotę kredytu mamy możliwość uzyskania całkowicie online i bez konieczności wychodzenia z domu? Większość banków w przypadku kredytu udzielanego online pożycza nie więcej jak 10 – 20 000 zł. Są jednak znaczące wyjątki jak choćby Alior Bank, który oferuje nowoczesną usługę pożyczki na selfie, w ramach której możemy uzyskać nawet do 150 000 zł. W tym przypadku jednak, dużą rolę odgrywa oczywiście zdolność, jak również historia kredytowa klienta. Nie każdy klient banku, ma możliwość uzyskania tak wysokiego kredytu, do tego całkowicie zdalnie.

Co będzie potrzebne aby uzyskać kredyt online?

Żeby skorzystać z takiego rozwiązania jakim jest kredyt internetowy, przede wszystkim powinniśmy posiadać aktualny dowód osobisty. Niezbędne będzie również posiadanie smartfona, przy pomocy którego, bank dokona dodatkowej weryfikacji tożsamości osoby starającej się o uzyskanie kredytu przez internet. W większości wypadków nie jest konieczne przedstawianie zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. Zamiast tego jednak, bank może poprosić nas o dostarczenia dodatkowych dokumentów. Mowa tu jednak o takich dokumentach, które również pozyskamy bez konieczności wychodzenia z domu. Najczęściej chodzi tutaj o wyciąg z konta bankowego, który samodzielnie będziemy mogli pobrać, po zalogowaniu się do konto bankowego. Niekiedy bank może nas również poprosić o przesłania ostatnio opłaconych rachunków np. za internet czy telefon.

Gdy bank nie udzieli nam kredytu

Jeśli nasza historia lub zdolność kredytowa nie będzie odpowiednia, aby bank mógł udzielić nam kredytu online, nie powinniśmy załamywać rąk, ponieważ istnieje szereg alternatywnych rozwiązań z których możemy skorzystać. Wśród nich są ratalne pożyczki pozabankowe lub internetowe chwilówki. Te ostatnie mogą być szczególnie ciekawym rozwiązaniem, jeśli będziemy chcieli w krótkim czasie spłacić nasze finansowe zobowiązanie. W przypadku chwilówek możemy to zrobić w ciągu 30, a niekiedy w ciągu 45 dni. Co więcej, dużo firm pożyczkowych posiada w swojej ofercie specjalne promocje dla nowych klientów, dzięki którym możemy uzyskać taką pożyczkę całkowicie za darmo. Spłacamy jedynie kwotę pożyczki, nie płacąc dodatkowych kosztów i prowizji.  Jedyne o czym musimy pamiętać o terminowa spłata całej pożyczonej kwoty.

Pozabankowa pożyczka ratalna zamiast kredytu?

Tego typu pożyczka może być dobrą alternatywą dla kredytu bankowego, szczególnie w sytuacji gdy bank odrzucił nasz wniosek o kredyt. Czy jednak taka pożyczka nie będzie wiązała się ze zbyt wysokimi kosztami. Poprosiliśmy o wypowiedź Karola Jaszewskiego, z portalu finansowego Banki24.

Aktualnie większość firm udzielających pozabankowych pożyczek ratalnych przez internet posiada korzystne oferty finansowania. Musimy jednak zadbać o to, by wybrać sprawdzoną i zaufaną firmę. Zdecydowanie powinniśmy omijać firmy pożyczkowe, pobierające jakiekolwiek przedpłaty przed udzieleniem pożyczki. Sprawdźmy również koszt takiej pożyczki, wysokość jej RRSO za pomocą kalkulatora pożyczkowego. Większość firm takie narzędzie ma zamieszczone na swoich stronach internetowych. Pozwoli nam to na pewno uniknąć nie przyjemnych niespodzianek.