Start przedsiębiorstwa wiąże się z wieloma wydatkami – jedną z głównych kategorii kosztów są oczywiście środki trwałe, takie jak pojazdy, maszyny i sprzęty. Powszechnym sposobem finansowania środków trwałych w przedsiębiorstwie jest dziś leasing – czy jednak skorzystanie z oferty leasingu jest możliwe dla nowej firmy?

Dlaczego warto postawić na leasing na start?

Leasing to obecnie najbardziej pożądany sposób finansowania środków trwałych w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Umożliwia on dostęp do wysokiej klasy pojazdów i sprzętu stosunkowo niedużym kosztem. Ale to nie jedyna zaleta leasingu – w porównaniu do kredytu ta forma finansowania środków trwałych wiąże się z mniejszą liczbą formalności, bardzo często jest też bardziej opłacalna. To zatem dobra opcja dla przedsiębiorcy, który ceni sobie korzystne finansowo rozwiązania i minimum formalności, a jednocześnie prostotę księgowania poniesionych wydatków.

Pojawia się jednak pytanie: czy leasing dla nowych firm jest w ogóle osiągalny? Okazuje się, że jak najbardziej – nawet nowo powstała firma może złożyć wniosek leasingowy i ubiegać się o finansowanie swoich środków trwałych tą metodą. Aby jednak zyskać najlepszą ofertę leasingu na start, rozsądnie jest poszukać sprawdzonego pośrednika, który znajdzie dla przedsiębiorcy propozycję wpisującą się w jego potrzeby. Jedną z wiodących firm tego typu jest https://clicklease.pl/.

Leasing dla nowych firm w ofercie ClickLease

Niewątpliwym atutem ClickLease jest bogata oferta propozycji leasingu – firma współpracuje z aż 40 podmiotami oferującymi finansowanie dla firm. Co ważne, ClickLease specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców, dlatego doradcy pracujący w firmie doskonale znają potrzeby i wymagania klienta biznesowego, dzięki czemu są w stanie wybrać dla niego najlepszą ofertę.

Ponieważ firma pośrednicząca współpracuje z tak wieloma podmiotami leasingowymi, może pozwolić sobie na komfort wybrania dla klienta najkorzystniejszej opcji na rynku. Pracownik firmy jest też w stanie podpowiedzieć, jakie aspekty podpisywanej umowy szczególnie warto wziąć pod uwagę w przypadku przedsiębiorcy – to ważne, zwłaszcza dla tych klientów, którzy do tej pory nie mieli doświadczenia z leasingiem i chcieliby skorzystać z pomocy i doświadczenia fachowców.

Oferta ClickLease jest wyjątkowo korzystna dla nowych firm – podmioty, które prowadzą działalność gospodarczą od niedawna, uzyskają finansowanie tylko u niektórych leasingodawców. Samodzielne poszukiwanie firmy leasingowej, która oferuje preferencyjne warunki i leasing dla nowych firm, to żmudne i czasochłonne przedsięwzięcie – a przecież czas przedsiębiorcy jest cenny. Właśnie dlatego poszukiwanie oferty, która spełnia warunki klienta, warto zlecić profesjonalnemu pośrednikowi.

Co warto finansować leasingiem na start?

Leasing na start jest wybierany, by sfinansować kosztowne, ale niezbędne przedsiębiorstwu pojazdy i maszyny. Najczęściej finansowane są w ten sposób następujące środki trwałe:

  • samochody osobowe
  • samochody dostawcze
  • sprzęt budowlany
  • maszyny rolnicze
  • urządzenia IT

Największym atutem leasingu jest możliwość natychmiastowego podniesienia konkurencyjności przedsiębiorstwa – i to bez angażowania gigantycznych środków na start. Dzięki leasingowi dla nowych firm można już na początku działalności zmaksymalizować zyski przedsiębiorstwa i realizować ambitne cele sprzedażowe. Leasing warto rozważyć zwłaszcza obecnie, gdy wobec wysokich stóp procentowych spadła zdolność kredytowa wielu nowych podmiotów. Finansowanie środków trwałych za pomocą leasingu staje się w tej sytuacji najbezpieczniejszą metodą, którą docenią nowi przedsiębiorcy.