Pierścionek zaręczynowy z rubinem to piękny symbol przypieczętowania zaręczyn, które są jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Piękna czerwona barwa utożsamiana jest w naszej kulturze z miłością. Dlatego rubiny są jednymi z najchętniej wybieranych kamieni na zaręczyny.

Wybór idealnego pierścionka na zaręczyny

Pierścionek zaręczynowy z rubinem będzie spełnieniem marzeń niejednej wybranki serca. Jednak przed zakupem warto zastanowić się, jaki wzór będzie najlepiej pasować do stylu i upodobań partnerki. Ważny będzie nie tylko kamień, ale także kolor złota i kształt pierścionka. Dlatego przed zakupem zalecamy zastanowić się, jaki pierścionek może podobać się przyszłej narzeczonej.

Przed zakupem pierścionka dobrze jest też sprawdzić, jaki rozmiar będzie pasować. W tym celu możemy dyskretnie pożyczyć pierścionek wybranki lub zapytać o rozmiar jej przyjaciółkę, lub mamę. Jeżeli żadna z opcji nie jest możliwa, pozostaje jeszcze dopasowanie pierścionka już po zaręczynach. Jest to często stosowana metoda i z reguły jubilerzy mają w swojej ofercie darmowe dopasowanie rozmiaru pierścionka.

Przystępując do zakupu pierścionka z rubinem, konieczne jest określenie naszego budżetu. Ceny pierścionków zaręczynowych są mocno zróżnicowane i wahają się między 2000 zł do nawet 20 000 zł i więcej. Cena zależy od wielkości kamienia i jego czystości. Popularne są również pierścionki, które oprócz rubinu posiadają inne kamienie szlachetne, np. brylanty. Wtedy cena może być jeszcze wyższa. Ustalenie budżetu z pewnością pomoże w wyborze pierścionka lub przynajmniej ograniczy liczbę modeli, które będziemy musieli oglądać.

Kto wybiera pierścionek zaręczynowy z rubinem?

Pierścionki zaręczynowe to najczęściej biżuteria z jednym dużym kamieniem, ewentualnie w otoczeniu mniejszych. Takie kompozycje są najczęściej wybierane przez mężczyzn. Jednak wybór kamienia nie jest tak oczywisty. Mówi się, że każda kobieta kocha diamenty. Czy warto więc ryzykować kupując pierścionek zaręczynowy z rubinem?

Okazuje się, że rubiny są równie kochanymi kamieniami co diamenty. Są podobnie trwałe, a do tego mają zniewalającą czerwoną barwę. Rubiny znane jako kamienie namiętności i sił witalnych idealnie nadają się jako biżuteria zaręczynowa. Każda obdarowana kobieta, będzie z dumą nosić swój pierścionek z rubinem.

Rubin to kamień, który szczególnie polecany jest osobom, które chcą wzmocnić swój charakter i podkreślić status społeczny. Będzie pasować do współczesnej kobiety, która chce spełniać się w życiu osobistym i zawodowym i dla której miłość zajmuje ważne miejsce, jeżeli nie najważniejsze. Pierścionek zaręczynowy będzie dla niej nie tylko wyrazem Twojej miłości, ale również pięknym dodatkiem do codziennych stylizacji. Rubin sprawi, że poczuje się jeszcze piękniejsza i bardziej pewna siebie.

Pierścionek zaręczynowy to wspaniała okazja, aby nie tylko podkreślić Twoje uczucia, ale także, aby okazać to, jak bliska nam jest obdarowywana osoba. Drobiazg, jakim jest pierścionek zaręczynowy stanie się wspaniałą pamiątką Waszej dalszej wspólnej drogi.