Opakowania kartonowe to jedne z najczęściej używanych materiałów do zabezpieczania, przechowywania i transportu produktów. Gdzie można zamówić wysokiej jakości opakowania kartonowe w dobrej cenie? Jak nadać im indywidualny wygląd?

Dlaczego warto wybrać opakowania kartonowe?

Chociaż obecnie do dyspozycji jest szeroka gama różnych typów opakowań, to jednak nadal prym wśród nich wiodą opakowania kartonowe.

Karton jest materiałem wyróżniającym się bardzo dobrymi parametrami pod kątem wytrzymałości, dobrze absorbuje wstrząsy, ponieważ jest dość gruby. Właściwie dopasowany do produktów pozwala na ochronę przed ich uszkodzeniem.

Opakowania kartonowe mogą być także zastosowane do różnych typów produktów, co powoduje, że są one jednymi z najbardziej uniwersalnych materiałów opakowaniowych.

Dodatkowo producent opakowań kartonowych może nadać im indywidualny wygląd, na przykład przez dopasowanie ich pod kątem formatu, kształtu oraz wykończenia. W efekcie opakowania te mogą skutecznie wspomagać promocję firmy.

Wzornictwo opakowań kartonowych

Najtańsze opakowania kartonowe mają postać zwykłych szarych kartonów. Chociaż mogą wydawać się mało efektowne, to jednak obecnie są chętnie kupowane, ponieważ doskonale wpisują się w modny teraz trend eko.

Szare kartony mogą być także uzupełnione o nadruki, na przykład o czarny nadruk z logo firmy. Dzięki temu mogą jednocześnie podkreślać przywiązanie firmy do kwestii ochrony środowiska, ale jednocześnie mogą także skutecznie ją promować.

Kartonowe opakowania mogą być także zadrukowane w całości oraz poddane dodatkowym procesom uszlachetniania, dzięki którym mogą uzyskać niebanalny wygląd.

Producent opakowań kartonowych może nadać opakowaniom różnorodne kolory, a także faktury. Stosowane są także metody jak lakierowanie wybiórcze, złocenie, srebrzenie, folie matowe, satynowe i błyszczące, dlatego opakowanie może podkreślać wtedy prestiżowy charakter swojej zawartości.

Warto także wskazać, że opakowanie kartonowe może być uzupełnione o dodatkowe elementy, na przykład o okienka wykonane z folii, uchwyty, zamknięcia wykonane z magnesów, zamknięcia stosowane przy zwrocie towarów do sklepu.

Gdzie zamówić opakowania kartonowe?

Opakowania wykonane z kartonu są obecnie dostarczane przez wiele firm, które specjalizują się w produkcji materiałów opakowaniowych.

Wybierając odpowiedniego producenta opakowań kartonowych, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie w branży, opinie klientów, a także ofertę, czyli dostępne rodzaje opakowań i możliwość ich personalizacji za pomocą różnych typów nadruków i innych elementów.

Firmy produkujące opakowania kartonowe działają dzisiaj w całym kraju, lecz warto wskazać, że ich produkty mogą być zamawiane nie tylko stacjonarnie, lecz również online. Dzięki temu można łatwo i szybko znaleźć firmę, która będzie w stanie zapewnić pełną obsługę wraz z wysyłką kartonów pod adres.

Zamówienie opakowań kartonowych przez internet

Opakowania z kartonu mogą być obecnie bardzo łatwo zamówione online. To wygodna opcja przeznaczona dla firm, które chcą znaleźć najlepszego dostawce materiałów i kupować je wygodniej.

Aby zamówić opakowania kartonowe online, należy w pierwszej kolejności wybrać ich typ, a potem znaleźć firmę, która może je dostarczyć.

Przez internet można zamawiać kartony bez nadruków – wówczas można wybrać odpowiedni format opakowań albo skontaktować się z firmą, by wykonać je na wymiar.

Dostępna jest także opcja zamówienia opakowań z nadrukiem. Wówczas do ich wykonania konieczne jest przekazanie projektu nadruku. Projekt ten może być przygotowany przez grafika komputerowego na indywidualne zamówienie. Niektóre firmy przygotowujące kartony mogą także zaoferować usługi projektowe.