Profesjonalna dezynsekcja bardzo różni się od domowych sposobów zwalczania insektów. A podstawowym efektem tych różnic jest wysoka skuteczność zabiegów wykonanych przez firmę DDD. Poznaj sekrety pracy jej personelu i dowiedz się, jak działa profesjonalna dezynsekcja? 

W tym wpisie:

 • Dezynsekcja – co to?
 • Profesjonalne metody dezynsekcji
 • Czy do dezynsekcji trzeba się przygotować?
 • Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja często musi rozwiązywać te problemy klientów, do których obecności nikt nie lubi się przyznawać. Dlatego tak ważne jest, aby technicy DDD pracowali z zachowaniem należytej dyskrecji. Bo przecież Twój sąsiad wcale nie musi wiedzieć, że dzielisz sypialnię z pluskwami, prawda? Maksymalnie dyskretną dezynsekcję wykona wyłącznie doświadczona firma DDD. Dowiedz się więcej o jej działaniach. 

Dezynsekcja – co to?

Najpierw jednak określmy, co to jest dezynsekcja i czym się zajmuje. Otóż dezynsekcja to profesjonalna nazwa zwalczania insektów, czyli owadów, które są szkodnikami i najczęściej występują w pomieszczeniach zajmowanych przez ludzi. Celem dezynsekcji jest więc tępienie:

 • pluskiew, pcheł i wszy,
 • karaluchów i prusaków,
 • moli spożywczych oraz odzieżowych,
 • komarów,
 • szubaków,
 • rybików cukrowych,
 • gryzków,
 • mrówek,
 • os i szerszeni.

Pamiętaj, że profesjonalna dezynsekcja nie zajmuje się odstraszaniem tych szkodników, lecz ich skutecznym zwalczaniem. W tym celu stosuje się specjalistyczne metody dezynsekcji, które wymagają posiadania odpowiedniego sprzętu oraz doświadczenia i wiedzy. 

Profesjonalne metody dezynsekcji

W praktyce metoda dezynsekcji każdorazowo dobierana jest do sytuacji klienta. Optymalny wybór zależy bowiem od rodzaju szkodników, ale także od wielkości i ilości pomieszczeń, w których występują. Ważne jest również przeznaczenie lokalu. 

Wśród najpopularniejszych metod dezynsekcji znajdziemy:

 • żelowanie na prusaki i karaluchy, które okazuje się skuteczne też na mrówki. Można je wykonać bardzo dyskretnie, nawet w obecności domowników czy pracowników,
 • zamgławianie ULV zdecydowanie najskuteczniejsze w odpluskwianiu i zwalczaniu innych insektów. Polega na aplikacji w pomieszczeniach cieczy roboczej w postaci mgły, z której tworzą się mikroskopijne kapsułki, zwalczające szkodniki nawet przez kilka tygodni po zabiegu,
 • opryskiwanie na insekty, stosowane zamiennie z zamgławianiem lub jako uzupełnienie tej metody. Umożliwia naniesienie preparatu punktowo i zabezpieczenie nawet bardzo chłonnych powierzchni. Ułatwia również aplikację cieczy roboczej głęboko w ciasne szczeliny oraz inne zakamarki.

Czy do dezynsekcji trzeba się przygotować?

Profesjonalna dezynsekcja jest tak skuteczna, że insekty zostają zlikwidowane już po pierwszym zabiegu. Jedynie w pluskwy uderzyć trzeba dwukrotnie, aby wytępić też najmłodsze pokolenie szkodników. Ale tę wysoką skuteczność metod dezynsekcji osiąga się także przez odpowiednie przygotowanie mieszkania do zabiegu. 

Najmniej pracy jest w przypadku żelowania. Innych czynności wymagają zamgławianie ULV oraz opryskiwanie. Co więcej, szczegóły przygotowań uzależnione są także od rodzaju insektów. Dokładnych informacji udzielają pracownicy firmy DDD, ale warto je poznać jeszcze przed ich przyjazdem. Dlatego najlepiej poczytaj w Internecie o przygotowaniach do dezynsekcji.

Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja Warszawa to specjalistyczne usługi zwalczania insektów, które wykonuje się przede wszystkim na terenie wszystkich stołecznych dzielnic. Czas realizacji usługi uzależniony jest od aktualnej ilości zleceń, ale z reguły nie przekracza 24 godzin od kontaktu klienta. Już przez telefon można otrzymać orientacyjną cenę zabiegu i oczywiście zapytać o szczegóły zabiegu. 

Pamiętaj, że profesjonalna dezynsekcja Warszawa zawsze okaże się tańsza i mniej kłopotliwa, niż stosowanie domowych sposobów zwalczania insektów. Poza tym wybierając usługi polecanej firmy DDD zyskujesz pewność, że każdy zabieg zostanie przeprowadzony zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu dezynsekcja pozostanie bez wpływu na zdrowie Twoje i domowników, a także zwierząt domowych.