Czy można wysłać paczkę do Holandii? Oczywiście ze tak. Standardowa metoda odbioru paczki przez kuriera nie jest jedyną opcją dostępną na rynku. Każda firma kurierska decyduje się na poszerzenie swojej oferty, proponując nadanie przesyłki w punkcie stacjonarnym, przez internet bądź telefonicznie. Czy w taki sposób można wysłać paczkę do Holandii? 

Metody nadania paczki do Holandii

Opcja odbioru przesyłki przez kuriera nie jest jedyną, jaką oferują firmy kurierskie. Istnieje kilka innych możliwości. Pierwszą z nich wysłanie paczki do Holandii za pomocą telefonu. Dzwoniąc pod numer podany na stronie firmy kurierskiej, można w łatwy sposób nadać paczkę, a przy okazji uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania związane z tym procesem. Kolejną metodą jest osobiste przywiezienie paczki do punktu nadawczego. Ta opcja cechuje się możliwością profesjonalnego zabezpieczania, zważenia i zmierzenia wysyłanej paczki.

Wysyłka paczki do Holandii standardową metodą – odbiór przez kuriera w domu

Paczka do Holandii może zostać wysłana w najbardziej powszechny sposób, czyli poprzez skorzystanie ze strony intranetowej firmy kurierskiej bądź coraz częściej stosowanych porównywarek. Wpisując w odpowiednie rubryki dane przesyłki, jej wagę, wymiary i rodzaj paczki, otrzymamy wiadomość o jej wycenie i dniu odbioru przez kuriera. Dzień odbioru wysyłanej paczki do Holandii można wybrać wedle własnego uznania, dostosowując go do własnych potrzeb.

Za pośrednictwem takiej porównywarki można nie tylko dowiedzieć się, ile kosztuje nadanie przesyłki, ale też od razu zamówić usługę wybranej firmy kurierskiej. Nie dość, że ma z góry ustaloną cenę, to tak wysłana paczka do Holandii dotrze znacznie szybciej.

Przesyłki kurierskie z Holandii do Polski

Skoro już wiemy, czy można wysłać paczkę do Holandii i w jaki sposób to zrobić, nasuwa się pytanie, jak zrobić to w drugą stronę? Nadanie przesyłki kurierskiej z Holandii do Polski działa na tej samej zasadzie, co wyłka paczki do Holandii z Polski. Można skorzystać z dostępnych w sieci porównywarek, które przedstawią oferty firm kurierskich działających na terenie całej Europy. 

Nadanie paczki do Holandii – co można wysłać, aby przesyłka bez problemu dotarła do odbiorcy?

Państwa Unii Europejskiej posiadają ściśle ustalone normy na temat przewożenia różnych produktów. Paczka do Holandii nie może zatem zawierać pewnych rzeczy. Są to m.in.:

 • tytoń oraz papierosy.
 • szczątki/prochy ludzkie i zwierzęce,
 • środki pieniężne,
 • broń i substancje niebezpieczne.

Więcej informacji na temat czego nie można przewozić w paczkach do Holandii, można znaleźć na przeznaczonych do tego stronach rządowych. Firmy kurierskie również mają swoje obostrzenia, zakazują one przewozu rzeczy niebezpiecznych czy łatwopalnych. Zatem czego nie można przewieźć w paczce do Holandii za pośrednictwem firm kurierskich?  

Można tu wskazać na:

 • antyki, dzieła sztuki i przedmioty o bardzo wysokiej wartości,
 • materiały żrące i łatwopalne,
 • żywność o krótkim terminie ważności lub taka, która potrzebuje specjalnych temperatur,
 • używki i inne nielegalne substancje.

Każda firma kurierska posiada swój oddzielny protokół i zasady przyjmowania przesyłek. W paczce do Holandii wysyłane za pośrednictwem firmy kurierskiej może znaleźć się:

 • małe AGD,
 • biżuteria o niskiej wartości,
 • części mechaniczne,
 • elektronika użytkowa.

Oczywiście w paczce mogą znaleźć się standardowe przedmioty —  ubrania, zabawki, książki itp. Dobrze przygotowana paczka do Holandii nie napotka na swojej drodze żadnych problemów i bezpiecznie dotrze do celu.