BOS Licencje transportowe to firma, która od wielu lat wspomaga swoich klientów, przedsiębiorców i firmy w procesach związanych z gotowymi spółkami, wizami do Rosji, Białorusi, i Turcji, ubezpieczeniami i polisami, pozwoleniami na pracę, chociaż kontrahenci przede wszystkim darzą BOS sympatią i uznaniem za licencje transportowe. Ciężko się temu dziwić, biorąc pod uwagę jak skomplikowane i czasochłonne jest ubieganie się o licencje na przewóz osób i towarów. Nie ma tutaj czasu na pomyłki, wątpliwości i wizyty w urzędach, aby dostarczyć brakujące dokumenty. BOS Licencje transportowe dba o to, aby każdy złożony wniosek był kompletny, każdy przedstawiony i wypełniony dokument poprawny, a co za tym idzie, aby klient jak najszybciej mógł uzyskać licencję transportową i ruszyć ze swoją działalnością.

Licencje transportowe – od czego zacząć?

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że licencje transportowe nie są wymysłem nie z tej ziemi. Transport, zarówno osób jak i rzeczy, to odpowiedzialność jaka ciąży nie tylko na kierowcy, ale całym przedsiębiorstwie. Odpowiadamy nie tylko za jakość wykonanych usług i zrealizowany cel, ale także za bezpieczeństwo na drodze i ewentualne wypadki i potknięcia, które niekiedy wiążą się z nakładem finansowym.

O licencje transportową w przedsiębiorstwie musi ubiegać się osoba reprezentująca podmiot: prezes, członek zarządu, właściciel, jednak nie zwalnia to z obowiązku dostarczenia poniższych dokumentów dotyczących całej firmy:

 • odpis z rejestru przedsiębiorców KRS,
 • zaświadczenie o nadaniu NIP oraz REGON,
 • zaświadczenie o niekaralności,
 • kopia Certyfikatu Kompetencji Zawodowych,
 • potwierdzenie wymaganej zdolności finansowej,
 • kopie dokumentów pojazdów, których licencja transportowa będzie dotyczyła,
 • zaświadczenie o zamiarze zatrudnienia kierowców,
 • dowód wniesienia opłat za wydanie licencji.

Licencje transportowe są nie wymagające wyłącznie pod względem papirologii, ale także pod kątem finansowym. Decydując się na licencję krajową musimy liczyć się z kosztem od 700 zł do 1000 zł, a o licencję międzynarodową z kosztem od 4000 zł do 8000 zł. Są to koszty jakie ponosimy za samo wydanie licencji, a należy mieć również na uwadze koszty związane z Certyfikatem Kompetencji Zawodowych, zezwoleniem na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego czy opłatą za ilość zgłoszonych pojazdów. Dodatkowo przedsiębiorstwo musi posiadać odpowiednie zabezpieczenie finansowe, które wynosi:

 • 9 000 EUR na pierwszy pojazd w transporcie drogowym
 • 5 000 EUR na każdy kolejny pojazd w transporcie drogowym
 • 50 000 euro w przypadku transportu pośredniczącego w przewozie towarów

Profesjonalna obsługa licencji transportowych

Biorąc pod uwagę nakład finansowy, a także straty jakie generuje firma podczas oczekiwania na wydanie licencji transportowej, zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest kompleksowe wsparcie w tym zakresie. Możemy oczywiście przygotować się odpowiednio wcześniej do takiej formy działalności i zdobywać wiedzę dostępną w Internecie, możemy rozwiewać nasze wątpliwości na forach społecznościowych czy wysyłać maile do urzędów, ale nic nie przyspieszy naszej sprawy tak bardzo, jak zaufana firma posiadająca odpowiednie kompetencje w tym temacie. Biorąc pod uwagę wysokie koszty związane z uzyskaniem samej licencji, środki jakie przeznaczymy na obsługę naszych wniosków przez np. BOS Licencje transportowe, to już kropla w morzu naszych wydatków. Skorzystanie z usług profesjonalistów zapewni nam skuteczne rozwiązanie problemu naszego przedsiębiorstwa, zaoszczędzi czas, który możemy przeznaczyć na inne sprawy związane z prowadzeniem firmy, a w efekcie doprowadzi nas do wyczekiwanego i wymarzonego celu, który nie tylko pozwoli nam zarabiać, ale także rozwijać naszą działalność.