Meble tapicerowane gwarantują nam wysoką jakość odpoczynku i poprawiają estetykę pomieszczenia. Aby zachować je w nienagannym stanie, niezbędne okazuje się regularne czyszczenie tapicerki meblowej. W ten sposób dbamy o czystość, usuwamy niebezpieczne drobnoustroje, a także uzyskujemy przyjemny zapach świeżości w salonie. Czyszczenie jest możliwe ręcznie i przy użyciu nowoczesnych urządzeń.

Najbardziej wydajne okazują się metody mechaniczne, które pozwalają dotrzeć do najgłębszych warstw materiału i dużo łatwiej pozbyć się zabrudzeń. Ręczne działanie również jest bardzo przydatne, szczególnie gdy chcemy wykorzystać odplamiacz punktowo na najbardziej uciążliwe zabrudzenia. Profesjonalne firmy oferujące pranie tapicerki meblowej proponują nam czyszczenie z pomocą nowoczesnych urządzeń. Na czym polega metoda ekstrakcyjna i szamponowanie? Jakie urządzenia są wykorzystywane?

Zacznijmy od dwóch najpopularniejszych urządzeń: ekstraktory oraz szorowarki dyskowe. Firmy świadczące usługi profesjonalne korzystają z ekstraktorów ciśnieniowych potrzebnych do przeprowadzenia metody ekstrakcyjnej. Szorowarki dyskowe mogą być natomiast wykorzystane przy szamponowaniu.

Ekstraktory pomagają równomiernie rozprowadzić środki aktywne, a jednocześnie odsysają wilgoć oraz rozmiękczony brud. Z kolei szorowarka skupia się na bardzo szybkim szorowaniu materiału ruchem obrotowym. Nie posiada funkcji odsysania, w związku z czym należy przygotować się na dłuższy czas schnięcia matriału. Wybór właściwego urządzenia w dużej mierze zależy od rodzaju obicia oraz stopnia zabrudzeń.

Ekstrakcyjne pranie tapicerki posiada liczne zalety

Profesjonalne pranie tapicerki meblowej połączone z samodzielną pielęgnacją przynosi najlepsze rezultaty. Dbanie o meble zaoferuje nam szereg korzyści, oto najważniejsze z nich:

  • Meble są nienagannie czyste i pachnące. Dzięki temu, przez dłuższy okres czasu zachowują swój doskonały wygląd i prezentują się znakomicie.
  • Pranie tapicerki meblowej pozwala wyeliminować niebezpieczne drobnoustroje w postaci bakterii i roztoczy. W ten sposób można zadbać o lepsze samopoczucie i bezpieczeństwo domowników.
  • Usługa w Warszawie jest realizowana przez firmy mobilne w domu klienta. Jest to wygodne.
  • Usługa nie jest droga. W perspektywie długoterminowej pozwala zaoszczędzić, ponieważ chroni przed przedwczesnym starzeniem się mebli.

Warszawa to miasto, w którym funkcjonuje wiele firm oferujących profesjonalne pranie tapicerki meblowej. Warto decydować się na taką usługę przynajmniej raz do roku. Pamiętajmy również o samodzielnym czyszczeniu przynajmniej raz na kilka tygodni. Zadbane meble z pewnością poprawią komfort, a także higienę w pomieszczeniu, co zapewni nam lepsze samopoczucie.