Przeciekająca piwnica jest ogromnym problemem. Nie od dziś wiadomo, że podziemne części budynku są szczególnie narażone na negatywne oddziaływanie wilgoci. Woda zwykle pojawia się wraz z pierwszymi roztopami, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Zastanawiasz się, jak przebiega likwidacja przecieków? Poniżej umieszczono najważniejsze informacje na ten temat.

Wybór ekipy

Samodzielna likwidacja przecieków nie jest najlepszym pomysłem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zdecydowana większość osób nie posiada doświadczenia oraz zaawansowanego sprzętu. Profesjonalna ekipa stosuje zaawansowane urządzenia, dzięki którym możliwe jest sprawne zlokalizowanie nieszczelności. Wybór usługodawcy może okazać się trudny. Decyzji lepiej nie podejmować zbyt pochopnie. Najrozsądniej zapoznać się z opiniami wystawionymi przez wcześniejszych klientów. Dzięki nim łatwiej zweryfikować standard świadczonych usług. Tutaj liczy się rzetelność oraz kompleksowość.

Wskazanie nieszczelnych obszarów

Pierwszym krokiem jest wskazanie wszystkich nieszczelnych obszarów. Istotne jest to, aby prace zostały przeprowadzone zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Nie można jednoznacznie powiedzieć, dlaczego w budynku pojawiła się wilgoć, gdyż jest to kwestia bardzo indywidualna. Przyczyną mogą okazać się wady konstrukcyjne. Priorytetem jest to, aby już na początku ustalić źródło problemu, tak aby go wyeliminować. W innym przypadku kłopot może powrócić za kilka miesięcy. Można temu zapobiec poprzez działanie profilaktyczne.

Aplikacja uszczelniaczy

Przecieki pojawiają się nie tylko w miejscu łączenia ścian oraz posadzki. Nie można nie wspomnieć o szczelinach dylatacyjnych lub odpływach liniowych. Po wskazaniu nieszczelności przychodzi czas na aplikację specjalistycznej chemii budowlanej. Marka Euroseal posiada w swojej ofercie wysokiej klasy materiały uszczelniające, które polecane są nawet przez najbardziej wymagających fachowców. Atutem jest fakt, że są one dostępne w uczciwych cenach, co pozwala zminimalizować koszty. Największym zainteresowaniem cieszą się żywice akrylowe oraz poliuretanowe.