Kryptowaluta to aktywo cyfrowe zaprojektowane do pracy jako środek wymiany przy użyciu kryptografii. Jest to zdecentralizowana waluta cyfrowa, która wykorzystuje technologię peer-to-peer do ułatwienia natychmiastowych płatności. Można o niej myśleć jak o wirtualnym portfelu online, który pozwala na przechowywanie i transfer środków.

Kryptowaluty są emitowane i zarządzane bez żadnego centralnego organu i nie są kontrolowane przez żaden rząd ani bank centralny. Zamiast tego jest to technologia bazowa, która sprawia, że kryptowaluty są użyteczne i bezpieczne.

Jakie jest 5 najlepszych kryptowalut, w które warto dziś zainwestować?

Top 5 kryptowalut, w które warto dziś zainwestować to:

  1. Bitcoin

Bitcoin jest pierwszą i największą kryptowalutą pod względem ilości użytkowników i kapitalizacji rynkowej. Bitcoin to zdecentralizowana waluta cyfrowa, która powstała w 2009 roku. Nie jest emitowana przez żaden bank centralny.

  1. Ethereum

Ethereum zostało opracowane w 2015 roku. Jest to zdecentralizowana platforma, która uruchamia inteligentne kontrakty. Pozwala ona na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji i autonomicznych organizacji (DAO).

  1. Ripple

Ripple to sieć płatności i aktywo cyfrowe. Jest to jedyna kryptowaluta, która nie wymaga od użytkowników pobierania oprogramowania przed korzystaniem z sieci. Oferuje ona praktycznie natychmiastowe płatności. Dowiedź się więcej o Ripple (XRP) oraz sprawdź aktualny kurs kryptowaluty i jej wykres: https://coinrank.pl/coin/ripple

  1. Bitcoin Cash

Bitcoin Cash został stworzony w 2017 roku. Jest to zdecentralizowana kryptowaluta, która uruchamia algorytm konsensusu proof-of-work. Bazuje ona na kodzie Bitcoina.

  1. Monero

Monero zostało założone w 2014 roku. Jest to kryptowaluta, która wykorzystuje podpisy pierścieniowe i adresy stealth w celu ochrony prywatności użytkownika.

Praktycznie wszystkie kryptowaluty wykorzystują kryptografię do zabezpieczania transakcji, kontrolowania tworzenia dodatkowych jednostek i weryfikacji transferu aktywów. Kryptowaluty są nowszym rodzajem inwestycji i stają się coraz bardziej popularne. Istnieje wiele różnych kryptowalut, które można kupować i sprzedawać online poprzez giełdy (sprawdź ranking giełd na https://coinrank.pl/exchanges). Kryptowaluty nie są regulowane przez żadne agencje rządowe i są regulowane jedynie przez zasady określone przez twórców każdej waluty.