Planujesz otwarcie kawiarni? W takiej sytuacji jednym z zadań, jakie przed Tobą stoi, jest wybranie odpowiedniego rodzaju mebli. Jakie z nich są obecnie najmodniejsze? Poznaj nasz przegląd!

Wybór mebli do kawiarni wbrew pozorom może być bardzo trudny, ponieważ teraz do wyboru jest wiele różnych stylów aranżacji i wyposażenia. Stąd też przed rozpoczęciem zakupów warto przemyśleć, jaki rodzaj umeblowania będzie najlepszy.

Czym kierować się przy wyborze mebli kawiarnianych?

Meble w kawiarni są bardzo ważnym elementem całego lokalu. To one pozwalają gościom na wypoczynek, ale także tworzą wygląd wnętrza, aby nadać mu atrakcyjny wizerunek i podkreślić jego estetykę.

Aby wybrać odpowiednie meble do kawiarni, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę poniższe kwestie:

  • styl aranżacji wnętrza
  • dostępna przestrzeń
  • budżet na wyposażenie kawiarni

Dużo problemów sprawia zwłaszcza pierwszy punkt, czyli styl mebli kawiarnianych. Jakie style są obecnie najczęściej wybierane przez właścicieli kawiarni? Gdzie można zakupić designerskie wyposażenie, by kawiarnia wyglądała efektownie?

Style mebli kawiarnianych – przegląd

  1. Styl glamour

Obecnie bardzo dużym powodzeniem cieszy się elegancki styl glamour, który określany jest też mianem pałacowego przepychu. Styl ten charakteryzują się wykorzystaniem wytwornych, gustownych materiałów i elementów wyposażenia, które powodują, że wnętrze nabiera nowoczesnego, ale także pałacowego wyglądu.

W kawiarni w stylu glamour duże znaczenie mają przede wszystkim meble, które powinny być wygodne i wytworne. Najczęściej w tym celu używane są komfortowe fotele i krzesła obijane welurem – aksamitem, które osadzone są na metalowych lub drewnianych nóżkach albo ramach. Stoły zwykle także mają elementy metalowe – złote, srebrne, miedziane.

  1. Styl loft

Loft to styl industrialny, który także cieszy się dużym zainteresowaniem. Tego typu styl wyróżnia się przemysłowymi elementami, między innymi wykorzystuje naturalne drewno, metal, cegłę, beton.

Meble do kawiarni w stylu loft to najczęściej meble z elementami metalowymi. Mogą być to popularne taborety i krzesła metalowe pokryte kolorową emalią, a także siedziska składające się z drewnianych elementów łączonych z ramami metalowymi w kolorze czerni. W tym samym stylu wykonane są stoliki.

  1. Styl skandynawski

Jasne wnętrza pełne naturalnych materiałów, a także ozdobione kwiatami to styl skandynawski. Tego typu kawiarnie tworzą wnętrza o świetlistym, pozytywnym wymiarze.

We wnętrzach w stylu skandynawskim widać głównie meble drewniane lub meble metalowe. Mogą być to także meble wykonane z tworzyw sztucznych. W skandynawskich aranżacjach świetnie wyglądają zarówno te nowoczesne, jak i klasyczne.

  1. Styl nowoczesny

Świetnym wyborem do kawiarni może być także nowoczesne wyposażenie. W tym przypadku uwagę przyciągają głównie niebanalne formy mebli o geometrycznych kształtach, materiały jak tworzywa czy metal.

Nowoczesne aranżacje w kawiarniach są proste, lecz także mają elegancki wymiar, co powoduje, że są bardzo efektowne. Sprawdzają się zarówno w mniejszych, jak i w większych wnętrzach.

  1. Styl rustykalny

Bardzo popularne są także kawiarnie, które urządzone są w stylu rustykalnym, inaczej wiejskim. Do tej kategorii można zaliczyć także popularne style jak shabby chic czy styl prowansalski, które również wykorzystują rustykalne elementy.

Tego typu wnętrza zachwycają swoim przytulnym, domowym wymiarem. Wówczas meble do kawiarni wykonane są najczęściej z naturalnego drewna, które może być malowane lub dodatkowo postarzane.