Stoiska handlowe znajdujące się w galeriach handlowych pozwalają na sprzedaż wielu różnych produktów. Jak zabudować stoisko, aby mogło ono efektownie prezentować asortyment i jednocześnie pozwalać na łatwą sprzedaż?

Stoiska handlowe coraz popularniejsze

Chcesz zacząć sprzedawać na stoisku handlowym? Dzisiaj to popularny pomysł na biznes, który nie wymaga posiadania dużego wkładu własnego.

Stoisko znajdujące się w centrum handlowym jest doskonałym miejscem przyciągającym uwagę klientów, a jednocześnie ze względu na małą powierzchnię jest ono niedrogie. Tworzy ono wtedy łatwo dostępną wyspę. Właśnie dlatego w taki sposób działa wiele mniejszych firm, które prowadzą na stoiskach sprzedaż towarów lub świadczą usługi.

Aby zacząć prowadzić działalność jako stoisko handlowe, konieczne jest jego wcześniejsze przygotowanie. O czym należy wtedy pamiętać?

Czym powinno wyróżniać się dobre stoisko handlowe?

Dobre stoiska handlowe to takie, które oferują dużą przestrzeń do handlu lub świadczenia usług, atrakcyjnie eksponują ofertę, ale jednocześnie są komfortowe i ergonomiczne dla pracownika.

Oczywiście, dobre stoisko to także takie, które przyciąga uwagę, czyli duże znaczenie ma jego wygląd oraz sposób prezentacji towarów. Dzięki temu może ono zachęcić klientów do podejścia oraz do sprawdzenia oferty i skorzystania z niej.

Stoisko musi też odpowiadać rodzajowi dostępnych na nim towarów czy świadczonych usługi. Inne wymagania pod tym względem mają towary jak kosmetyki, gry komputerowe, produkty gastronomiczne czy też usługi jak wykonanie manicure.

Zatem dobre stanowisko handlowe to takie, które może zaoferować optymalnie dopasowaną przestrzeń do handlu.

Stoisko handlowe – gotowe czy na zamówienie?

Obecnie stoiska handlowe mogą być zarówno zakupione jako gotowe, jak mogą być wykonane na zamówienie. Właśnie dlatego wielu przedsiębiorców staje wtedy przed poważną decyzją – na co się zdecydować?

Stoisko gotowe

Gotowe stoiska handlowe można kupić w różnych wariantach do wyboru. Są one oferowane jako gotowe, ale także mogą być one dopasowane do potrzeb klienta, na przykład pod kątem rodzaju wyposażenia. Wtedy mają one konstrukcję modułową, która powala na łatwe stworzenie odpowiedniej przestrzeni do sprzedaży i świadczenia usług.

Stoiska gotowe mogą być zaoferowane jako nowe, wykonane na zamówienie, albo jako używane – wtedy można kupić je w niższych cenach.

Używane stoiska handlowe kosztują zwykle 3-8 tysięcy złotych, natomiast te nowe to wydatek od zwykle od 15 do 30 tysięcy złotych zależnie od ich rodzaju.

Stoisko na zamówienie

Druga opcja, czyli wykonanie stoiska handlowego na zamówienie, związane jest już z wyższym kosztem. W tym przypadku stoisko może być jedna dopasowane do potrzeb klienta pod każdym względem, między innymi jego wielkości, rodzaju zabudowy, sposobu ekspozycji towarów.

Stoisko wykonane na zamówienie może kosztować nawet ponad 30 tysięcy złotych, dlatego też jest to spory wydatek. Z drugiej strony można potraktować je jako przyszłościową inwestycję w firmę.

Gdzie zlecić wykonanie stoiska handlowego?

Aktualnie działa wiele firm zajmujących się produkcją stoisk handlowych, które oferują swoim klientom usługi w ramach zaprojektowania oraz wykonania odpowiedniej przestrzeni.

Dokładne informacje dotyczące oferty producentów stoisk handlowych można znaleźć online. Na ich stronach internetowych dostępne są również galerie zdjęć prezentujące wykonane już zabudowy oraz informacje dotyczące dostępnych usług. Warto zatem sprawdzić dostępne propozycje, aby wybrać dla siebie taką firmę, która oferuje obsługę na najwyższym poziomie.