Intensywny styl życia i natłok obowiązków uniemożliwiają zdrowe żywienie. Idealnym rozwiązaniem może okazać się dieta pudełkowa, czyli zestaw posiłków na cały dzień, które są dostarczane pod wskazany adres. Jakie są zalety cateringu dietetycznego?

Dlaczego warto zamówić najlepszą dietę pudełkową?

Ważne jest, aby wybrać dietę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Właściwy plan żywieniowy może mieć ogromne znaczenie w procesie odchudzania i zdrowego trybu życia. Być może nadal zastanawiasz się, który jest dla Ciebie najlepszy. Aby to ustalić, musisz zadać sobie kilka pytań, o Twoją obecną dietę, ćwiczenia i plan dnia. 

Jeśli obecnie stosujesz dietę, która nie przynosi oczekiwanych rezultatów, ważne jest, abyś zaczął od nowa, stosując inny plan. Ponadto, jeśli obecnie regularnie ćwiczysz, ale nie widzisz pożądanych rezultatów, być może warto zastanowić się nad tym co robisz nie tak. 

Jak obniżyć cenę diety pudełkowej?

Jeśli chcesz obniżyć cenę swojej diety, dobrym sposobem może być zamawianie nieco droższych posiłków, ale co drugi dzień. Wygląda to tak, że we własnym zakresie musisz dzielić sobie posiłki na dwa dni, a do tego zjeść jeden własny. Dlatego przykładowo zamiast 60 złotych dziennie, zapłacisz około 30 złotych. Dostarczenie diety składającej się z większej liczby posiłków zwiększy jej koszt, dlatego należy pamiętać o tych czynnikach przy podejmowaniu decyzji.

Jak wygląda dieta pudełkowa z 3 posiłków?

To jedna z najpopularniejszych diet. Jest ona idealna dla osób, które przez większość dnia są w ciągłym biegu i po prostu nie mają czasu na przygotowanie sobie zdrowej potrawy. Dieta rozpoczyna się od śniadania, następnie mamy obiad i kończymy na kolacji. 

Jeżeli chcesz wybrać dla siebie zestaw codziennych posiłków, powinieneś skorzystać z usług renomowanej firmy, na przykład Primate, która oferuje catering dietetyczny w Katowicach, czyli pudełka dietetyczne pełne zdrowej żywności.

Diety pudełkowe – na czym opiera się wybór kalorii?

Wybór kalorii w diecie opiera się na liczbie posiłków, które spożywasz w określonym czasie. Może to być od 1200 kalorii dziennie do 2000 kalorii dziennie. Ogólnie rzecz biorąc, specjaliści zalecają wybór niższej z tych dwóch wartości. 

Głównym zamysłem diety pudełkowej jest dostarczanie tej samej liczby kalorii każdego dnia, oczywiście dostosowanej do potrzeb, aktualnej wagi, czy wzrostu. Przykładowo dieta dla osób, które chcą zbudować tkankę mięśniową oferuje 2500, 3000 lub 3500 kalorii. Ale dla tych, którzy chcą zredukować swoją wagę zaleca się 1200, 1500 lub 1800 kalorii.

Jak dostosować swoje spożycie?

Jeśli nie jesteś pewien, ile powinieneś jeść dziennie, nie martw się! Zawsze możesz skorzystać z usług cateringu dietetycznego, dzięki któremu otrzymasz gotowe, zdrowe posiłki przygotowane specjalnie pod Twoje potrzeby. To świetny sposób, by przyzwyczaić się do jedzenia mniejszych ilości bez poczucia niedosytu, zachowania zdrowia i zrzucenia zbędnych kilogramów.