Podologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem schorzeń stóp oraz wszelaką diagnostyką w tym zakresie. Nie należy jej mylić z kosmetologią, ponieważ podologia to specjalizacja medyczna, która nie tylko zajmuje się wyglądem skóry stóp, ale łączy w sobie inne specjalizacje medyczne. Możemy do nich zaliczyć ortopedię, chirurgię endoskopową, dermatologię, profilaktykę leczenia chorób stóp, w tym także u sportowców.

Wskazania do zabiegów podologicznych

Wskazań do zabiegów podologicznych może być wiele. Mogą dotyczyć chorób na tle metabolicznym, jak na przykład cukrzyca, dermatologicznym, jak chociażby problemy z chorobami grzybicznymi, leczenie urazów, a także innych dolegliwości typu odciski, modzele czy koślawość paluchów.

Zabiegi podologiczne niezbędne są wszędzie tam, gdzie zależy nam na niemalże natychmiastowym wyeliminowaniu dolegliwości w obrębie stóp. Można się zatem pokusić o stwierdzenie, że w niektórych przypadkach, zabieg podologiczny będzie miał postać zaawansowanego pedicure leczniczego.

Rodzaje zabiegów podologicznych

Zabiegi podologiczne poprawiają komfort życia. Niektóre przypadłości i schodzenia stóp są na tyle uciążliwe, że spędzają nam sen z powiek. Do najpopularniejszych zabiegów podologicznych możemy zaliczyć:

  • Usuwanie kurzajek
  • Usuwanie modzele
  • Usuwanie odcisków
  • Zabiegi eliminujące wrastanie paznokci
  • Rekonstrukcję paznokcia
  • Leczenie haluksów
  • Usuwanie problemów z pękającymi piętami

Wymienione dolegliwości znacznie rzutują ma wygląd naszych stóp. Nie warto chować problemów w skarpetach i zakrytych butach, jeżeli w przyjemny sposób można przywrócić stopom zdrowy wygląd.

Wszystkie zabiegi z zakresu podologii wykonywane są przy użyciu specjalistycznych narzędzi, takich jak chociażby frezarki i dedykowane stopom profesjonalne kosmetyki. Profesjonaliści zaopatrują się w akcesoria i kosmetyki w profesjonalnych hurtowniach takich jak https://sklep.ileopard.pl/. Zaletą internetowych hurtowni podologicznych jest to, że w jednym miejscu możemy nabyć wszystkie niezbędne produkty do pielęgnacji stóp klientów, jeżeli posiadamy własny gabinet podologiczny, a także, gdy chcemy nabyć produkty na własne, domowe potrzeby. Gabinety podologiczne w odróżnieniu od kosmetycznych, wyleczą nie tylko powierzchowne zmiany, ale skupia się na przyczynach ich powstawania i wprowadzą profilaktykę, która zniweluje problem w przyszłości.

Jeżeli zatem borykasz się z modelami, odciskami, kurzajkami, wrastającymi paznokciami, które sprawiają ból podczas chodzenia, a może masz problem z koślawością palucha, koniecznie skorzystaj z dobrodziejstwa zabiegów podologicznych. Nie męcz się sam z problemem. Zaufaj specjalistom i ich profesjonalnym sprzętom wykorzystywanym do zabiegów.