Współpraca z biurem rachunkowym to dla przedsiębiorcy spore odciążenie w wielu codziennych obowiązkach. To również poczucie bezpieczeństwa i pewność, że dokumenty zostaną na czas wysłane do właściwych urzędów, a podatki rozliczone zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Outsourcing księgowości ma mnóstwo zalet i dlatego właściciele firm tak chętnie korzystają z tego rozwiązania. Często pojawia się jednak dylemat – czy szukając podmiotu do współpracy warto sugerować się jego lokalizacją?

Czy biura rachunkowe z Lublina mogą skutecznie współpracować z firmami z innych części kraju? Czy wręcz przeciwnie – znaczna odległość będzie stanowić barierę i utrudniać kontakty między podmiotami? Sprawdźmy.

Biuro księgowe z Lublina, klient z Gdańska – co z obiegiem dokumentacji

Prowadzenie firmowej księgowości wiąże się z regularnym przygotowywaniem dużej ilości dokumentacji i jej wymianą między klientem, a biurem. Niewielka odległość i lokalizacja obu podmiotów w tym samym mieście, rzeczywiście mogłaby znacznie usprawnić cały proces.

Jednak biorąc pod uwagę fakt, że obecnie całość dokumentacji można przesłać drogą elektroniczną – lokalizacja biura nie ma znaczenia. To nie tylko prostszy i szybszy sposób, ale również bezpieczniejszy. Nie ma obaw, że jakieś dokumenty zginą czy zagubią się np. podczas zmiany siedziby.

Wszystko dostępne jest za pośrednictwem poczty, dzięki czemu obie strony w szybki sposób mają dostęp do całej dokumentacji. Warto wspomnieć też o ekologicznym aspekcie takiego rozwiązania – elektroniczna wymiana dokumentacji to znacznie mniejsze zużycie papieru, co przekłada się również na realne oszczędności po obu stronach.

Jak spotkać się z księgowym, gdy biuro rachunkowe jest na drugim końcu Polski

Nie tylko dokumenty można przesłać online. Powszechny dostęp do Internetu umożliwia spotkania video, między osobami znajdującymi się na dwóch różnych krańcach globu.

Mnogość możliwości kontaktu

Platformy takie jak Zoom, Teams czy Google Meet dają możliwość zorganizowania rozmowy video w czasie rzeczywistym. To świetny sposób by obie strony się poznały na początku współpracy, ale także na omawianie kluczowych kwestii w trakcie jej trwania.

Nie trać czasu na dojazdy!

Taka opcja pozwala również oszczędzić czas, który trzeba by było poświęcić na dojazd do Klienta, lub Klienta do biura rachunkowego. Nie tylko nie trzeba tego robić, ale spotkanie można zaplanować w dowolnym czasie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Warto szukać biura rachunkowego oferującego usługi online

Zważywszy na szybkie tempo w jakim żyjemy i permanentny brak czasu, poszukiwanie wygodnych rozwiązań wydaje się jak najbardziej zasadne. Zamiast ograniczać się do oferty lokalnych biur rachunkowych, warto wybrać podmiot oferujący usługi online.

Takich biur jest coraz więcej, a jednym z nich jest biuro rachunkowe InPlus z Lublina. Nie ogranicza się wyłącznie do współpracy z klientami z województwa lubelskiego.

Otwarci na zmiany

Wykorzystując nowoczesne narzędzia Internetowe, może obsługiwać Klientów z całej Polski, a także zza granicy. Warto zapoznać się z ofertą biura księgowego InPlus również ze względu na kompleksowość ofert i szeroki zakres udzielanego wsparcia.

Jeśli lokalizacja nie ma znaczenia, na co zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe?

Oto kilka kluczowych kwestii, które warto zweryfikować przed podpisaniem umowy z biurem rachunkowym:

  • Kompetencje i doświadczenie – sprawdź jakie wykształcenie mają pracownicy biura, czy korzystają regularnie ze szkoleń branżowych i dla jakich klientów pracują. Warto też poszukać opinii od Klientów biura by zweryfikować autentyczność podawanych przez biuro informacji.
  • Ubezpieczenie OC – stanowi zabezpieczenie interesów przedsiębiorcy, który w razie pomyłki biura nie ponosi za nią odpowiedzialności finansowej. Ewentualne kary są pokrywane z wykupionego przez biuro ubezpieczenia. Warto sprawdzić czy biuro posiada ubezpieczenie i na jaką kwotę.
  • Elastyczne podejście do klienta – dotyczy nie tylko sposobu komunikacji, wymiany dokumentów czy sposobu rozliczeń. Warto wybrać biuro, które nie boi się nowych rozwiązań i jest otwarte na nowe technologie i możliwości jakie ze sobą niosą.
  • Zakres usług – jeśli zależy Ci by wszelkie sprawy załatwić w jednym miejscu – sprawdź ofertę biura InPlus z Lublina.