Zastanawiałeś się kiedyś, ile czasu zajęłoby Ci przejrzenie, przeanalizowanie i wybranie jednej oferty konta bankowego skrojonego na Twoją miarę spośród wielu dostępnych? Jak bardzo efektywne byłyby to poszukiwania, gdybyś nie mógł korzystać ze wsparcia specjalistycznych portali internetowych? Tabele opłat i prowizji, regulaminów, promocje. Danych jest zbyt wiele dla jednej osoby, aby w pełni ocenić atrakcyjność poszczególnych ofert. Tym bardziej dla osoby niezwiązanej z branżą finansową może być to problematyczne.

Jedno narzędzie – szybkie porównanie

Szczęśliwie w serwisach internetowych poświęconych tematyce z zakresu finansów i bankowości możemy odnaleźć narzędzie, które w znacznym stopniu ułatwi nasze poszukiwania. Jest to porównywarka kont bankowych. Jak to działa? Wybierasz produkt finansowy, który Cię interesuje i za pomocą kilku kliknięć myszą komputerową uzyskujesz dostęp do wszystkich parametrów w obrębie danego produktu. Możesz dokonać porównań pod względem opłat, bieżących promocji, a także wybranych parametrów. Istotny jest fakt, że wszystko masz rozpisane w łatwy i przystępny sposób, bez zbędnego żargonu bankowego.

Wyfiltruj informacje zanim je porównasz

Pamiętaj, żeby w pełnić wykorzystać możliwości porównywarki kont bankowych musisz zestawić co najmniej dwa produkty. Jednak do ich zestawienia potrzebny jest wstępny filtr, jakim jest internetowy ranking danej usługi. Wśród najbardziej popularnych rankingów produktów finansowych znajdziesz:

  • Ranking kont osobistych
  • Ranking kont firmowych
  • Ranking kont oszczędnościowych
  • Ranking kont walutowych
  • Ranking kredytowy
  • Ranking kart kredytowych
  • Ranking ubezpieczeń

i wiele innych. Śmiało można powiedzieć, że tyle, ile produktów z danej kategorii, tyle rankingów.

Wybierając ranking powinniśmy zwrócić uwagę na datę jego wykonania oraz aktualność ofert. Jest to proste w wykonaniu, ponieważ rankingi zazwyczaj podlinkowują docelową stronę banku w ramach konkretnego produktu.

Konto z porównywarki

Zaletą korzystania z porównywarki kont bankowych jest łatwy dostęp do informacji o różnej wadze dla potencjalnego klienta. Tak naprawdę zarówno porównywarka, jak i ranking danego produktu są uzupełniającymi się narzędziami, do tego stopnia, że wiele porównywarek informuje swoich użytkowników o miejscu, na jakim plasuje się dany produkt w rankingu. Daje także możliwość nie tylko porównania danych parametrów, ale także umożliwia prześledzenie różnic pomiędzy produktami. W ten sposób możesz wyłuskać cenne informacje dotyczące bieżących i bardzo podobnych promocji w poszczególnych instytucjach, a także dowiedzieć się, jakie dodatkowo warunki należy spełnić, aby utrzymać produkt w promocyjnej ofercie przez kolejne miesiące.

Dogodnym rozwiązaniem jest także wnioskowanie o wybrany już przez nas produkt z poziomu porównywarki. Szybkie odniesienia na stronę banku sprawiają, że nie musimy otwierać kolejnych okienek w przeglądarce i wyszukiwać interesującej nas instytucji. Zachęcamy do korzystania zarówno z przeglądarek kont bankowych, jak i rankingów, ponieważ w znacznej mierze ułatwiają rozeznanie w temacie i podjęcie odpowiedniej i dopasowanej do naszych potrzeb decyzji.