Przesyłki kurierskie są bardzo popularne. Korzystają z nich klienci indywidualni, firmy, korporacje, mniejsze i większe przedsiębiorstwa. Kurierzy umożliwiają przesyłanie paczek pomiędzy miastami, państwami i kontynentami. Firmy kurierskie coraz bardziej się rozwijają i proponują coraz to nowsze rozwiązania. Każde z nich mają za zadanie ułatwić proces nadawania, przyspieszyć dostarczanie paczek oraz jak najsprawniej przeprowadzić cały proces. Formy dostawy przesyłek kurierskich mamy co nie miara. Co więc wybrać? Co jest najlepszą opcją dla każdego z nas?

Jakie mamy opcje dostawy kurierem?

Podstawową formą dostawy przesyłki kurierskiej jest doręczenie paczki pod drzwi adresata. Odbiorca pokwituje i przyjmie paczkę. Mamy wtedy 100% pewność, że paczka dotrze i zostanie odebrana. Oczywiście, jeśli nie dojdzie do niepożądanych problemów. Takie usługi świadczą praktycznie wszystkie firmy, na przykład kurier DHL. Kolejna opcja to dostawa do punktu odbioru. Takie rozwiązanie jest oczywiście tańsze, gdyż kurier oddaje w jedno miejsce kilka, kilkanaście paczek i ma do objechania tylko wyznaczoną trasę z ustalonymi punktami. Punktem odbioru może być sklep, kiosk, dedykowane biuro itp.

Bardzo popularną i przystępną cenowo opcją są paczkomaty. Kurier InPost jest niezwykle popularny, szczególnie w naszym kraju. Dostawa przesyłki polega na dostarczeniu jej do wybranego przez nadawcę paczkomatu. Paczkomat to punkt z kilkudziesięcioma skrytkami na paczki. Na środku mamy ekran z menu, z którego możemy otworzyć naszą skrytkę. Teraz mamy także możliwość odebrania przesyłki za pomocą mobilnej aplikacji. To jeszcze prostsze i szybsze!

Jaka opcja dostawy kurierem jest najtańsza?

Na cenę kuriera składa się kilka elementów. Przede wszystkim jest to waga oraz wymiary paczki. Kolejna sprawa, to opakowanie przedmiotu – czy jest to przesyłka standardowa czy niestandardowa. Następna kwestia to sposób nadania paczki. Możemy albo zamówić kuriera pod drzwi lub sami dostarczyć przesyłkę do punktu nadawczego. Koszt przesyłki zależy także od rodzaju wysyłki – czy będzie ona krajowa czy zagraniczna. Ostatnia kwestia to rodzaj odbioru paczki. Oczywiście do tego dochodzą różne ceny u różnych kurierów.

Jak wybrać najlepszą opcję dostawy kurierem?

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, jaka dostawa kurierem jest najlepsza. Składa się na to wiele czynników oraz naszych osobistych wymagań. Jednym zależy na tanim kurierze, innym na najszybszym, jeszcze inna grupa chce odebrania i dostarczenia przesyłki pod drzwi. Każdy z nas ma swoje osobiste potrzeby i liczy się dla niego inna kwestia. Dlatego właśnie sami musimy wybrać spośród dostępnych opcji. Mając informacje na temat wszystkich ofert firm kurierskich możemy dostosować je do aktualnej przesyłki, którą chcemy nadać. Możemy także skorzystać z porównywarki kurierów https://allekurier.pl. Wtedy w jednym miejscu zgromadzimy wszystkie firmy i poznamy ich propozycję dla stricte naszej paczki.