Zdjęcie: Małgorzata Cyganik, Fotograf Krzysztof Zaleski

Doświadczony fotograf biznesowy zwraca uwagę, że sesje biznesowe kobiet i mężczyzn często bardzo się od siebie różnią. Nawet jeżeli kobieta i mężczyzna zajmują podobne stanowiska, zazwyczaj zależy im na podkreśleniu innych cech charakteru. Panie zdecydowanie częściej niż panowie chcą stworzyć wizerunek osoby empatycznej, nastawionej na nawiązywanie pozytywnych relacji.

Dlaczego warto umówić się na kobiecą sesję biznesową

Współcześnie coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę, że posiadanie dobrych zdjęć biznesowych jest pożądane w biznesie. Stworzenie profesjonalnego wizerunku będzie działało na naszą korzyść nawet wówczas, gdy nie posiadamy własnej firmy i nie piastujemy wysokiego stanowiska.

Zdjęcia z kobiecej sesji biznesowej możemy załączyć do CV, umieścić na naszej stronie internetowej, w mediach społecznościowych (w szczególności tych, które są związane z pracą), na blogach, w prasie, a nawet na okładkach książek naszego autorstwa.

Posiadanie dobrych zdjęć biznesowych jest bardzo ważne we współczesnym świecie, gdzie duża część naszej aktywności zawodowej przeniosła się do sieci. Dzięki nim jesteśmy w stanie wywrzeć dobre wrażenie na osobach, których być może nigdy nie spotkamy na żywo.

Znajdźmy dobrego fotografa

Żeby kobieca sesja biznesowa zakończyła się sukcesem, musimy znaleźć dobrego fotografa. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. W dużych miastach nie brakuje ofert fotografów chętnych do wykonania kobiecej sesji biznesowej. Nie oznacza to jednak, że osoby te posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do zrobienia tego typu zdjęć. Niestety w Polsce zawód fotografa nie jest regulowany, co oznacza, że może go wykonywać każdy. Jeżeli chcemy znaleźć specjalistę, który spełni nasze oczekiwania – uważnie zapoznajmy się z jego portfolio.

Jak się przygotować do kobiecej sesji biznesowej?

Przede wszystkim musimy zastanowić się gdzie mają powstać zdjęcia. Kobiece sesje biznesowe powstają w studiach fotograficznych, biurach, a także w plenerze. Warto jest przeanalizować zalety i wady każdego z tych rozwiązań (przykładowo zdjęcia w plenerze mogą być niebanalne, jednak gdy chcemy je wykonać pod gołym niebem, musimy przygotować się na to, że pogoda nam nie dopisze).

Kwestią bardzo ważną dla każdej kobiety jest strój. Do kobiecej sesji biznesowej możemy pozować w garniturze, w spódnicy i marynarce, w eleganckiej sukience. Możliwości jest znacznie więcej. Fotograf biznesowy radzi jedynie, żeby unikać ubrań prześwitujących, ubrań w bardzo drobne wzory, strojów w jaskrawych kolorach. Nawet jeżeli na co dzień o to nie dbamy – strój na sesję powinnyśmy dokładnie wyprasować. Możemy mieć bowiem pewność, że obiektyw aparatu wychwyci nawet najdrobniejsze zagniecenia.

Zobacz jak wygląda Kobieca biznesowa sesja fotograficzna

 

Fryzura i makijaż

Fryzurę i makijaż na sesję możemy wykonać samodzielnie lub skorzystać z oferty fryzjerów i wizażystów pracujących z fotografem. Jeżeli zdecydujemy się wykonać makijaż samodzielnie – użyjmy do tego celu matowych kosmetyków. Zrezygnujmy z różu na rzecz bronzera. Makijaż do zdjęć powinien być mocniejszy niż nasz zwykły dzienny make up (na zdjęciu delikatny makijaż nie będzie widoczny).

Soczewki i okulary

Panie przygotowujące się do kobiecej sesji biznesowej mogą pozować w okularach (zwłaszcza jeżeli noszą je na co dzień). Okulary sprawiają, że wyglądamy poważniej i bardziej profesjonalnie. Fotograf biznesowy radzi jednak, żeby zrezygnować z soczewek kontaktowych. Choć są one wygodne, niestety sprawiają, że nasze oczy wyglądają na zdjęciach nienaturalne (co może mieć negatywny wpływ na nasz wizerunek).