Biuro nieruchomości online to wygodny, a zarazem szybki sposób na to, aby sprzedać mieszkanie. Jest to rozwiązanie rekomendowane tym, którzy stawiają na komfort oraz oszczędność czasu. Minimum formalności to tylko jedna z wielu zalet. Zastanawiasz się od czego zacząć? Poniżej zamieszczono zbiór praktycznych wskazówek, dzięki którym omawiany proces stanie się łatwiejszy. Należy także pamiętać o kompleksowym wsparciu wykwalifikowanej obsługi – w przypadku problemów lub wątpliwości wystarczy nawiązać kontakt z konsultantem, który udzieli szczegółowych, a zarazem zweryfikowanych informacji.

Ekspresowa wycena

Wstępna wycena nieruchomości wymaga przesłania formularza online. Przedsiębiorstwo Bnonline zapewnia dogodne warunki współpracy, a także uczciwe podejście do każdego klienta. Jest to marka, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ wszystkie niezbędne formalności można załatwić w ciągu kilku dni roboczych.

Formularz wyceny wymaga wprowadzenia danych zgodnych z rzeczywistością. Przed jego wysłaniem warto upewnić się, czy nie wkradł się żaden błąd. Konieczne jest określenie m.in. lokalizacji, piętra, liczby pokoi, roku budowy, standardu, metrażu (w m2). Na odpowiedź biura nieruchomości online nie trzeba czekać długo. Bardzo często już po kilkudziesięciu godzinach można otrzymać wycenę mieszkania lub domu.

Wizyta w mieszkaniu

Jeśli zaproponowana kwota jest satysfakcjonująca, to można przejść do kolejnego etapu. Niezbędna jest tylko jedna wizyta w sprzedawanym mieszkaniu. Dzięki niej możliwe jest sprawdzenie stanu nieruchomości, a także potwierdzenie zgodności z danymi podanymi w formularzu wyceny. Nie trzeba obawiać się wielu męczących wizyt rzeczoznawców! Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy sprzedają nieruchomość znajdującą się w znacznej odległości od aktualnego miejsca zamieszkania.

Kolejny krok to przeprowadzenie transakcji kupna-sprzedaży. Warto podkreślić, że wszystko odbywa się z poszanowaniem aktualnie obowiązujących przepisów prawa, więc nie trzeba obawiać się żadnych haczyków w umowie.

Podpisanie umowy notarialnej

Biuro nieruchomości online działa w zgodzie z obowiązującymi standardami. Sprzedaż mieszkania lub domu wymaga wizyty u notariusza. Zwykle możliwy jest wybór dowolnej kancelarii notarialnej (np. zlokalizowanej w miejscu zamieszkania sprzedającego nieruchomość). Uczciwe przedsiębiorstwo pokrywa wszystkie koszty związane z realizacją transakcji.