Jeżeli chciałbyś zacząć inwestowanie w Bitcoiny lub inne kryptowaluty i posiadasz już przeglądarkowy lub sprzętowy portfel, kolejnym krokiem będzie rejestracja na giełdzie kryptowalut. To wirtualna platforma, która umożliwia handel Bitcoinami, Litecoinami, Ethereum czy innymi kryptowalutami. W przeciwieństwie do kantorów giełdy oferują również możliwości dokonywania transakcji pomiędzy użytkownikami, co daje możliwość znalezienia bardzo atrakcyjnej oferty.

Najlepsza giełda kryptowalut. Na której giełdzie warto się zarejestrować?

Wiele osób pyta, która z giełd kryptowalut jest najlepsza. Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zamierzamy korzystać z giełdy, jakie posiadamy doświadczenie w tym zakresie i na których funkcjonalnościach najbardziej nam zależy. Inne rozwiązania sprawdzą się w przypadku osoby, która pierwszy raz chce kupić niewielką ilość Bitcoinów płacąc ze swojego konta w złotówkach, a inne dla inwestorów, którzy poszukują mniej popularnych kryptowalut.

Przy wyborze giełdy kryptowalut zawsze warto brać pod uwagę takie aspekty jak:

  • Oferowane kryptowaluty – na każdej z giełd kupisz Bitcoina, jednak zakup bardziej niszowych kryptowalut na niektórych giełdach może być problemem.
  • Dostępne formy płatności – sprawdź, czy możesz dokonywać płatności w najbardziej dogodny dla Ciebie sposób, na przykład kartą płatniczą lub przelewem ze swojego banku. Zastanów się, czy kwestia dokonywania transakcji w złotówkach jest dla Ciebie istotna, czy poradzisz sobie przy pomocy euro lub dolarów.
  • Bezpieczeństwo transakcji – giełdy kryptowalut powinny wykorzystywać te same zabezpieczenia, które znasz z bankowości elektronicznej.
  • Prostota obsługi – sprawdź, czy korzystanie z giełdy jest proste i intuicyjne.

Popularne giełdy kryptowalut – na co uważać przy korzystaniu?

Pamiętaj o tym, że ze względu na ataki hackerskie i ryzyko bankructwa nawet popularne giełdy kryptowalut nie gwarantują 100% bezpieczeństwa. Z tego powodu nigdy nie należy używać ich długiego przechowywania środków. Od razu po dokonaniu transakcji przelewaj je do swojego portfela kryptowalut.

Sprawdź ranking najpopularniejszych giełd kryptowalut na Beatcoin.pl – https://beatcoin.pl/gieldy/.