Aby rozpocząć inwestowanie w złoto, nie trzeba dysponować sporą sumą. Jaka kwota pozwoli na zakupienie złota inwestycyjnego? Sprawdzamy!

Inwestycje w złoto popularniejsze

Coraz więcej osób decyduje się obecnie na inwestowanie swoich środków w złoto. To przede wszystkim kwestia mniejszej stabilności finansowej rynków w dobie pandemii koronawirusa, co przełożyło się także na niskie stopy procentowe oraz na narastającą inflację.

Złoto jest już od wieków popularnym sposobem inwestycji. Utrzymuje ono stale wysoką wartość, jest kruszcem o ograniczonych zasobach – nie można go dodrukować jak pieniądza, a także nie jest on narażony na działania rządów. W efekcie złoto jest uznawane za jeden z najbezpieczniejszych sposobów lokaty pieniędzy w dobie kryzysów, jak wskazuje portal finansowy https://polskidm.com.pl/.

Jak zainwestować w złoto?

Obecnie każdy może inwestować w złoto, dlatego też jest to metoda lokaty kapitału dostępna dla każdego, to chciałby ochronić swoje środki przed stopniową utratą wartości.

Najczęściej inwestowanie w złoto polega na zakupieniu złotych wyrobów jak monety, numizmaty i sztabki. Są to produkty wykonane ze złota o najwyższej próbie 999, które mogą mieć różne formy, także wyrobów kolekcjonerskich, co dodatkowo podnosi ich wartość.

Różne gramatury, czyli ciężary złotych wyrobów powodują, że można dopasować je także do posiadanych oszczędności przeznaczonych do zainwestowania. Zazwyczaj zaleca się zakupienie kilku wyrobów zamiast jednego, ponieważ wtedy, gdy chce się odzyskać część włożonych w złoto środków, można odsprzedać tylko jeden wyrób.

Ile kosztuje złoto inwestycyjne?

Gdy chodzi o koszty, złoto inwestycyjne oferowane jest w różnych gramaturach, dlatego nie trzeba posiadać sporej sumy, by rozpocząć swoje inwestowanie.

Przykładowo sztabka złota o wadze 1 grama to obecnie koszt około 295 złotych. Z kolei za sztabkę ważącą 50 gramów trzeba będzie zapłacić około 11 850 złotych.

Najlepiej zapoznać się z dostępnymi ofertami już teraz w internecie. Warto pamiętać o tym, że na koszt zakupu i sprzedaży złotych przedmiotów wpływają aktualne kursy złota, dlatego ceny będą się dynamicznie zmieniały.

Gdzie warto kupić złoto?

Każda osoba, która chciałaby rozpocząć inwestowanie w złoto, może zrobić to obecnie za pośrednictwem wielu sklepów prowadzących sprzedaż złotych wyrobów.

Aby zakup był w pełni bezpieczny, warto zdecydować się przede wszystkim na mennice, które specjalizują się w sprzedaży złotych wyrobów. Wtedy można mieć pewność bezpiecznego zakupu. Złoto można kupować także w placówkach NBP oraz w sklepach numizmatycznych.