Ważni klienci i kontrahenci firmy wymagają nie tylko odpowiedniej obsługi. Aby tworzyć ich lojalne grono, nie można zapominać także o podarunkach, które doskonale nadają się do budowania pozytywnego wizerunku. Co wybrać?

Dlaczego warto wręczać podarunki klientom i kontrahentom?

Tradycja wręczania prezentów klientom i kontrahentom, którzy mają dla firmy duże znaczenie, znana jest już od wielu lat. Teraz praktykuje ją coraz więcej firm, które chcą dzięki temu budować swoją stabilną pozycję w branży.

Przekazywanie podarunków klientom i kontrahentom jest związane z licznymi zaletami, co powoduje, że obecnie są one wybierane bardzo chętnie przez wiele firm w różnych branżach.

Wśród głównych korzyści, jakie daje przekazywanie podarunków klientom i kontrahentom, znajdują się poniższe:

  • większa satysfakcja osób obdarowanych
  • budowa pozytywnego wizerunku
  • większa rozpoznawalność firmy
  • tworzenie lojalnego grona klientów i kontrahentów
  • poprawa konkurencyjności firmy
  • skuteczne efekty niskim kosztem

Zatem wręczanie podarunków biznesowych ma wiele korzyści. Co jednak warto wręczyć, aby rzeczywiście można było uzyskać dobre rezultaty?

Jakie podarunki przekazywać klientom i kontrahentom?

Pytanie to zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy nie wiedzą, jakie upominki warto wręczyć osobom w otoczeniu firmy. Co zatem warto wybrać?

Przede wszystkim odpowiednie podarunki powinny cechować się połączeniem paru kwestii – reprezentacyjnym wyglądem, użytecznością oraz atrakcyjną ceną, aby nie pociągały one za sobą wysokich kosztów.

Do dyspozycji firmy mają zatem szereg różnych produktów pozwalających na wręczenie ważnym klientom i kontrahentom. Sprawdź przygotowane propozycje, by wybrać te najlepsze!

  1. Gadżety reklamowe

Bardzo często jako podarunki biznesowe wręczane są gadżety reklamowe. Najlepiej sprawdzą się jako dodatek do zamówień czy świadczonych usług, a nie jako prezent na ważne wydarzenia.

Do wyboru są między innymi notatniki, kalendarze, koszulki, długopisy, kubki, pendrive, a to tylko parę propozycji, ponieważ do wyboru jest ich znacznie więcej. Zdobione logo firmy produkty będą wtedy również działały jako skuteczna reklama.

  1. Kosze podarunkowe

Gdy szukasz pomysłu na prezent reprezentacyjny, który ma również uniwersalne zastosowanie, weź pod uwagę kosze prezentowe. Tego typu podarunki wyróżniają się efektownym wyglądem i bogatą zawartością.

Kosze podarunkowe są wspaniałym wyborem na wszelkie ważne okazje, na przykład na urodziny, rocznice, święta, jako podziękowanie czy forma zadośćuczynienia. Warto sprawdzić prezenty biznesowe sklep.nobilia.pl wyróżniające się niebanalnymi kompozycjami stworzonymi ze smakiem. Wśród nich można znaleźć gotowe do wręczenia zestawy w różnych wariantach cenowych.

  1. Vouchery upominkowe

Doskonałym pomysłem wtedy, gdy nie wiadomo, co podarować, są vouchery upominkowe. Tego typu produkty sprawdzają się świetnie jako prezenty na ważne okazje, na przykład na urodziny lub święta.

Voucher upominkowy może upoważniać do zakupienia produktów od firmy, która go wręczyła, lecz może on także pozwalać na skorzystanie z innej oferty, na przykład popularnego sklepu, noclegu razem z zabiegami Spa.

  1. Podarunki z czekolady

Czekolada jest jednym z chętnie kupowanych prezentów na wiele okoliczności i sprawdzi się także w sferze biznesowej.

Do wyboru są rozmaite podarunki z czekolady, na przykład luksusowe bombonierki z różnorodnymi pralinami, czekoladowe telegramy, figurki z czekolady. Takie prezenty mogą być także personalizowane, co nadaje im niebanalny wymiar.