Osoby, które mają nieciekawą historię finansową, szukają sposobów na otrzymanie pożyczki bez BIK. Jednakże wybór odpowiedniej instytucji, która by jej udzieliła jest nie lada wyzwaniem, ponieważ takie firmy mają swoje wymagania. W niniejszym artykule powiemy, czym są pożyczki bez BIK, a także podpowiemy, kto może zapewnić gotówkę bez sprawdzania baz.

Czym są pożyczki bez BIK?

Jeśli posiadasz zaległe zobowiązania i masz nieciekawą historię finansową, to zapewne wiesz, że zaciągnięcie pożyczki sprawia trudność. Nie dość, że jesteś w pewnym stopniu ograniczony finansowo, to jeszcze nie możesz wziąć kolejnej pożyczki na spłatę zaległych długów. W takiej sytuacji pomocne wydają się więc pożyczki bez sprawdzania baz, dowiesz się o nich więcej zerkając na pożyczki bez BIK opisane w poradnikach na Bez-BIK. Przedstawione są tam sposoby na zaciągnięcie kredytu bez zdolności kredytowej, a także informacje, gdzie można szukać takich produktów finansowych.

A czym w ogóle są pożyczki bez BIK? Są to produkty firm pożyczkowych, mające za zadanie udzielenie pożyczkobiorcom konkretnej kwoty pieniężnej bez sprawdzania baz Biura Informacji Kredytowej (BIK). Co to oznacza? Firmy pożyczkowe mogą udzielić klientowi konkretnej sumy pieniężnej bez zerkania do jego historii finansowej w tej bazie, niemniej jednak mogą sprawdzić zdolność do spłaty pożyczki. Taka forma wiąże się z zobowiązaniem, jakim jest spłata takiego kredytu, dlatego w tym celu biura pożyczkowe dokładnie sprawdzają comiesięczny dochód pożyczkobiorcy.

Jakie banki i parabanki dają pożyczki bez BIK?

Takie usługi oferują głównie firmy pozabankowe, często nazywane również parabankami. Takie firmy mają być alternatywą dla osób z trudną sytuacją finansową, aby mogły one bez problemu wziąć kredyt np. na spłatę zaległych zobowiązań. Takie parabanki można bez problemu znaleźć w internecie. Jednakże należy dokładnie sprawdzić dane biuro pożyczkowe, ponieważ niektóre mogą należeć do niezidentyfikowanych firm. Jakie parabanki dają pożyczki bez BIK? Można wyróżnić między innymi Solven, który może pomóc osobom z komornikiem na głowie, Miloan, który także nie sprawdza informacji kredytowej pożyczkobiorcy, ale posiada inną ofertę pożyczek dla zadłużonych. Ostatnim proponowanym jest Smart Pożyczka – w ofercie można znaleźć darmową pierwszą pożyczkę nawet do 10 000 zł.

Czy można wziąć pożyczkę bez BIK online?

Jak najbardziej można. Takie firmy udzielają pożyczek głównie za pośrednictwem internetu, dzięki czemu są one szybkie i bez zbędnych formalności. Jedynie co należy zrobić to wejść na stronę internetową wybranego parabanku, podać odpowiednie dane, wybrać rodzaj pożyczki i poczekać na weryfikacje. Decyzja o przyznaniu pożyczki bez BIK może być podjęta nawet tego samego dnia od momentu złożenia wniosku. Jednakże należy mieć na uwadze fakt, że takie firmy pożyczkowe nie muszą udzielić klientowi takiej pożyczki jeśli jego dochód nie będzie ich satysfakcjonował.