Są setki powodów do tego, aby odwiedzić Trójmiasto. Stolica polskiego pobrzeża ma do zaoferowania setki atrakcji, niezwykły mikroklimat i nastrojowe miejsca w stylu staromiejskim. Naprawdę jest w czym wybierać. Jeśli jednak myślisz, że będę zachęcać Cię do spaceru nad Motławą, to muszę Cię rozczarować. Moja propozycja dotyczy odwiedzin w miejscu, które nosi swojsko brzmiącą nazwę: Księgarnia Medyczna Gdańsk. Zanim pomyślisz, że upadłem na głowę, chciałbym prosić Cię o udzielenie mi minutowego kredytu zaufania. W tym czasie przedstawię Ci garść propozycji, które spoczywają na błyszczących półkach tej nowoczesnej księgarni (która – a jakże – ma również swój oddział internetowy). Moje propozycje będą nieco nietypowe jak na księgarnię medyczną. Ale chyba tego właśnie ode mnie oczekujesz, prawda?

Księgarnia medyczna Gdańsk przedstawia – Jak się dogadać z nastolatkiem

Mam w domu córkę, która właśnie wkracza w ten magiczny wiek. Przygotowuję się na ten okres z dużym niepokojem. Na szczęście Księgarnia Medyczna Gdańsk przesłała mi w swoim najnowszym newsletterze informację o dostępności wspaniałej pozycji. Już po przeczytaniu kilku linijek wstępu wiedziałem, że to coś dla mnie. Szybki manewr kartą kredytową i kilka ruchów na telefonie, kilkadziesiąt godzin nerwowego oczekiwania i… w drzwiach stoi kurier z szerokim uśmiechem i słowami – pan podpisze odbiór.

Gdy tylko zamknąłem drzwi, zaraz upewniłem się, że moja prawie nastoletnia córka zajęta jest swoimi prawie nastoletnimi sprawami. Mogłem więc w spokoju i z pewną nieśmiałością oddać się mojemu ulubionemu zajęciu – wdychaniu zapachu świeżo zakupionej książki. A ta porusza wszystkie zagadnienia, które przez ostatnie miesiące spędzały mi sen z powiek. W ciągu godzin udało mi się ułożyć w myślach plan przyszłych rozmów na temat seksualności, przyjaźni, korzystania z urządzeń elektronicznych, głośnego słuchania muzyki, gderliwego i mrukliwego komunikowania się i tych wszystkich innych rzeczy, których i Ty pewnie się obawiasz.

Księgarnia medyczna Gdańsk pomaga – Kobiety, które kochają za bardzo

Czy można kochać za bardzo? Amerykańska psychoterapeutka Robin Norwood udowadnia w swojej książce, że można. A właściwie – że kobiety mogą. I to bardzo często wtedy, kiedy w zamian otrzymują brutalne traktowanie, totalny brak zrozumienia i absolutny brak poświęconego im czasu. Czy warto trwać w takiej relacji lub co zrobić, aby przed taką relacją się ustrzec? Mnie do tej książki zachęcił jej tytuł. Jakoś tak mi się skojarzył z niesamowitą trylogią Millenium szwedzkiego mistrza Stiega Larssona. Księgarnia medyczna ma swojej ofercie znacznie więcej pozycji, których celem jest pomoc kobiet w potrzasku. Po lekturze tej książki na pewno poczują się na tyle wzmocnione, aby zacząć pracować nad skutecznym znalezieniem wyjścia z sytuacji, w której się znalazły.

Księgarnia medyczna Gdańsk przestrzega – Każdy może stać się narcyzem

Ostatnia pozycja, do przeczytania której zachęciły mnie informacje, które przesłała mi Księgarnia Medyczna Gdańsk, to Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu Ja. Problem narcyzmu jest szczególnie dotkliwy dla osób o mocno rozwiniętej wrażliwości. Oczywiście – każdy nieco inaczej definiuje zjawisko narcyzmu i wiele osób ocenia, że jest to zjawisko nieszkodzącej nikomu chęci błyszczenia. Autor książki, która wywarła na mnie ogromne wrażenie przekonuje, że zjawisko to jest o wiele głębsze i o wiele bardziej szkodliwe dla otoczenia narcyza. Osobnik taki bardzo często idzie na łatwiznę w swoich dążeniach do okazywania swojej wyższości. Realizuje się nie poprzez maniakalne dążenie do doskonałości, ale przez sadystyczne i psychopatyczne negowanie wartości, a często nawet człowieczeństwa otaczających go ludzi. Jakże często tymi ludźmi są ci, którzy są mu najbliżsi i którzy, mimo jego egoistycznych zachowań, najbardziej go kochają i najbardziej cierpią, gdy stale odnoszą coraz to nowe krzywdy.

W przepastnych zbiorach Księgarni medycznej znajdziesz również książki medyczne, pedagogiczne, psychologiczne i weterynaryjne. Zachęcam i zapraszam do skorzystania z tej wygodnej propozycji.